Ana Sayfa / EL İŞLERİ / BICIR BICIR TIĞ İŞİ YAZMA KENARI MODELLERİ

BICIR BICIR TIĞ İŞİ YAZMA KENARI MODELLERİ

Tığ işi örgünün neredeyse kullanılmadığı alan yok gibi. Hanımlar örgü örme sevdasına devam ettikçe tığ işi örgüler hayatımızın her alanında hiç eskimeden yerini koruyacak gibi görünüyor. Günümüzde tığ işi yazma kenarı modelleri, tığ işi oda takımları, mutfak takımları, tığ işi yelek modelleri, çantalar, kolyeler ve hatta ayakkabılar bile görmeye devam edeceğiz. Çeşit bu kadar bol olunca da maalesef bir yazıda bütün tığ işi modelleri sunmak mümkün olmuyor.

Ancak siz görselini beğendiğiniz bir modeli isterseniz yazma kenarında, isterseniz yelek modelinde ya da evinize kullanacağınız bir örtüde de uygulayabilirsiniz.  Bu yazımızda sizlere tığ işi yelek modelleri, yazma kenarı modelleri ve çeşitli tığ işi yazma örnekleri hazırladık. Bu görsellerden beğendiğiniz model ile ilgili kolay anlatımlı videolar bulup izleyebilirsiniz.

Birazcık basit örgü bilginiz bulunmakta ise rahatlıkla ister kendiniz için, çeyiz için, eşe dosta hediye amaçlı harika modellerden birini yapabilirsiniz. Tığ işi ile yapılan modeller genelde boş zamanı değerlendirmek ya da ev ekonomisine katkıda bulunmak amacı ile yapımı zahmetsiz ve eğlenceli işlerdir. Kış günlerini değerlendirmek için de oldukça etkili bir hobi çeşididir.

tig-isi-yazma-kenari-modelleri
tig-isi-yazma-kenari-modelleri

TIĞ İŞİ YAZMA KENARI MODELLERİ

Bıcır bıcır tığ işi yazma kenarı modelleri gerçekten de adı gibi oldukça renkli ve canlı modellerden oluşmaktadır. Genellikle yazma seçiminde ya düz beyaz ya da canlı renkler tercih edilir. Bıcır bıcır tığ işi yazma kenarı modellerinin bir diğer özelliği ise genellikle sıkı bir şekilde örülmesidir. Motif genelde birbirinden ayrı değil birbiri ile bitişik şekilde durur. Bu nedenle örerken diğer modellere göre daha uzun sürebilir ancak özellikle çeyiz için olan çeşitlerde mutlaka bir adet de olsa bulunması gerekir.

Bıcır bıcır tığ işi modellerinde sıklıkla çiçek motifleri kullanılır. Bu çiçek modelleri pul, boncuk ya da kurdele gibi çeşitli yan aksesuarlar ile de zenginleştirilerek daha da renkli ve canlı modeller olarak karşımıza çıkar. Diğer yazma kenarı modellerinde ise motifler arasında zincir yapılarak genelde boşluk bırakılır ve karanfil, yıldız, üzüm gibi her zaman modası geçmeyecek modeller kullanılmaktadır. Bunun dışında zambak, kalp, boru çiçeği, ateş çiçeği gibi modeller de vardır.

tig-isi-yazma-kenari-modelleri
tig-isi-yazma-kenari-modelleri

TIĞ İŞİ YELEK MODELLERİ

Genellikle tığ işi yelek modelleri denince fıstık modeli, örümcek file tığ işi modeli, motifli yelek modelleri, saçaklı yelek modeli bulunmaktadır. Aynı modellerden farklı ürünler de yapabilirsiniz.

 

İĞNE OYASI HAVLU KENARI MODELLERİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Degisik-İgne-Oyalari-1

DEĞİŞİK İĞNE OYALARI

Değişik iğne oyaları, hem çeyizinde hem de kullanmış olduğu ürünlerde çevresindekilerden farklılık göstermek isteyen hanımların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir