Ana Sayfa / DEĞERLENDİRME / BİLYELERDEN MUMLUK YAPIMI RESİMLİ ANLATIM


BİLYELERDEN MUMLUK YAPIMI RESİMLİ ANLATIM

Bilyelerden mumluk yapımı resimli anlatım konusu ile sizlere yaratıcı bir çalışmanın detaylarını vereceğim. İşe yaramayan bir CD ve çok sayıda bilye ile oluşturulan bu çalışma benim çok hoşuma gitti. Sizin de beğeneceğinizi düşündüğüm için hemen paylaşmak istedim.

Bilyeden mumluk yapımı için ilk olarak kullanılmayan bir CD’yi düz bir masaya yerleştirin. CD’nin etrafına güçlü bir yapıştırıcı sürün. Sonra sıra ile bilyeleri tam yaslanacak şekilde yan yana sıralayın. Üzerlerine yine ince şekilde yapıştırıcı sürün ve bilyeleri sağlam şekilde yapıştırın. Yuvarlak şekil vermek için her hangi bir su şişesinden yararlanabilirsiniz.

İstediğiniz büyüklüğe ulaşınca mumluğun içine yanan mumu koyup istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Aynı şekilde dekoratif kase ya da dekoratif küllük de hazırlayabilir, bu şekilde takımlar oluşturabilirsiniz. Bilyeden mumluk ya da mumluk takımı hazırlayıp isterseniz bunları satarak ek gelir de elde edebilirsiniz.

Bilyelerden mumluk nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim konumun sonuna geldim. Siz de bu hoş çalışmayı yapmak için aşağıda paylaştığım resimli anlatıma göz atıp inceleyebilirsiniz. Kolay gelsin.

source

bilyelerden-mumluk-yapımı-resimli-anlatım

DÜĞMEDEN PERDE YAPIMI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

hücre modeli yapilisi

HÜCRE MODELİ ÖDEVİ YAPILIŞI VİDEOLU ANLATIMI

Ödev konularından olan hücre modeli yapılışı ödevi için nasıl yapılır ve videolu anlatımını sizler için …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir