Boğum Örgü Modeli Yapimi

BOĞUM ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Boğum örgü modeli ile birbirinden güzel yelekler kazaklar hatta bereler örebilirsiniz. Bu göz alıcı modelimizde ve katların eşsiz buluşmasına şahit olacaksınız. Şimdi modelimizin nasıl yapıldığı hakkında sizlere bilgi verelim. Temel örgü bilgilerine sahip tüm bayanların kolaylıkla yapabileceği boğum örgü modeli örgülerinize farkındalık katacaktır. Yeni başlayanlar içinde oldukça kolay bir örnekle karşınızdayız.

Şimdi boğum örgü modelimizin ilk sıramızı öreceğiz. Ardından düz örgüye geçeceğiz. İki kenarları ilmek ile dolandıktan sonra üçüncü sıraya geçtiğinizde önceden dokunmuş olduğunuz 2 ilmeği üstünden atlayacaksınız. Eksiltme yaptığınız olayın ardından 3 ilmek daha eksiltin. Hemen sonra bir ilmek atmanız gerekecektir. Atladığınız bir ilmekten hemen sonra bir ilmek daha dolayın daha sonra üç ilmek örün ve ördüğünüz bu ilmeği birinci ilmeğin hemen altından atlattın. Dolayasıyla bu işlemi şiş sıranız boyunca devam ettirin. Böylelikle örgü modelinize çıkarmış olacaksınız.

Kazaklarda özellikle hırkalarda eşsiz bir model olan boğum örgü siz hamarat bayanlar için vazgeçilmez. Bazı modeller vardır ki karışık ve zor olmamalarına rağmen eşsiz güzelliğe sahiptir. Sizleri yormadan kısa sürede tamamlayabileceğiniz ve son derece gösterişli bir model arayanlar doğru adreste. Örgü modelinizi bitirdikten sonra kendinizin bile inanamayacağın hazırları taş çıkaracak nitelikte kazak ve hırkalara da sahip olacaksınız. El emeğinin hiçbir şeye değişilmediğini sitemiz sizler için yepyeni örgü modelleri hazırlıyor.  Bende olan kimsede olmasın diyorsanız, bizleri takip etmekten bir an olsun vazgeçmeyin. Hepinize kolay gelsin.


ÖRGÜ BEBEK BATTANİYELERİ YAPIMI VE MODELLERİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir