Ana Sayfa / EL İŞLERİ / İĞNE OYASI / BOLU İĞNE OYASI MODELLERİ
Bolu İğne Oyası Yazma Örneği
Bolu İğne Oyası Yazma Örneği

BOLU İĞNE OYASI MODELLERİ

Bolu iğne oyası modelleri genel olarak zarif ve hoş modelli iğne oyalarıdır. Son dönemlerde çeyizlik ürünlerde de sıkça karşıma çıkan bu iğne oyalarını sizlerle de paylaşmak istedim. Yöresel olarak farklılık gösteren iğne oyası modellerinden Bolu iğne oyaları hakkında edindiğim bilgileri şimdi sizlerle paylaşıyorum.

Bolu iğne oyası denilince benim aklıma küçük ve zarif iğne oyası modelleri geliyor. Renkleri değişiklik gösteren bu örnekler en fazla havlu kenarı ve yazma modellerinde kullanılıyor. Özellikle yazma modellerinde kullanılan minik motifli iğne oyaları, bu senenin gözde örnekleri arasında. Bolu iğne oyası yazma kenarı örneklerinde ufak boncukların kullanımı son derece yaygın. Bende özellikle renkli boncuklar ile süslenen örnekleri daha çok seviyorum. Bolu iğne oyası havlu kenarı örneklerinde ise kurdele geçirilmiş olanların daha şık durduğunu belirtmek isterim.

Bolu iğne oyası örnekleri yazma ve havlu kenarı dışında çok fazla kullanılmıyor. Normalde büyük parçalı takımların da yapıldığı iğne oyası örneklerinin aksine Bolu yöresinde yapılan küçük motifli zarif iğne oyası örnekleri, küçük parçalı ürünlerde kullanılıyor. Günlük kullanım için ideal olan Bolu iğne oyası örnekleri ile hazırlanan ürünler, çeyizlik olarak da kullanılıyor.

Bolu iğne oyası modelleri ve örnekleri hakkında verdiğim genel bilgilerin ardından sizlerle bulduğum resimleri paylaşmak istiyorum. Umarım hoşunuza gider ve siz de bu örneklerden kendinize çeyizlik ya da günlük kullanım için hazırlarsınız. Keyifli günler.

Bolu İğne Oyası Modelleri

İĞNE OYASI SALON TAKIMLARI 2018 başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Arama Terimleri: bolu igne oyasi

İlginizi Çekebilir

Diyarbakır Yöresel İğne Oyası Modelleri

BİRBİRİNDEN ŞIK 2018 KOLAY İĞNE OYALARI

BİRBİRİNDEN ŞIK 2018 KOLAY İĞNE OYALARI Çok eski zamanlardan beri çok beğenilerek kullanılan iğne oyası …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir