Bolu İğne Oyası Yazma Örneği
Bolu İğne Oyası Yazma Örneği

BOLU İĞNE OYASI MODELLERİ

Bolu iğne oyası modelleri genel olarak zarif ve hoş modelli iğne oyalarıdır. Son dönemlerde çeyizlik ürünlerde de sıkça karşıma çıkan bu iğne oyalarını sizlerle de paylaşmak istedim. Yöresel olarak farklılık gösteren iğne oyası modellerinden Bolu iğne oyaları hakkında edindiğim bilgileri şimdi sizlerle paylaşıyorum.

Bolu iğne oyası denilince benim aklıma küçük ve zarif iğne oyası modelleri geliyor. Renkleri değişiklik gösteren bu örnekler en fazla havlu kenarı ve yazma modellerinde kullanılıyor. Özellikle yazma modellerinde kullanılan minik motifli iğne oyaları, bu senenin gözde örnekleri arasında. Bolu iğne oyası yazma kenarı örneklerinde ufak boncukların kullanımı son derece yaygın. Bende özellikle renkli boncuklar ile süslenen örnekleri daha çok seviyorum. Bolu iğne oyası havlu kenarı örneklerinde ise kurdele geçirilmiş olanların daha şık durduğunu belirtmek isterim.

Bolu iğne oyası örnekleri yazma ve havlu kenarı dışında çok fazla kullanılmıyor. Normalde büyük parçalı takımların da yapıldığı iğne oyası örneklerinin aksine Bolu yöresinde yapılan küçük motifli zarif iğne oyası örnekleri, küçük parçalı ürünlerde kullanılıyor. Günlük kullanım için ideal olan Bolu iğne oyası örnekleri ile hazırlanan ürünler, çeyizlik olarak da kullanılıyor.

Bolu iğne oyası modelleri ve örnekleri hakkında verdiğim genel bilgilerin ardından sizlerle bulduğum resimleri paylaşmak istiyorum. Umarım hoşunuza gider ve siz de bu örneklerden kendinize çeyizlik ya da günlük kullanım için hazırlarsınız. Keyifli günler.

Bolu İğne Oyası Modelleri

İlginizi Çekebilir

EN GÜZEL ANADOLU İĞNE OYALARI

Anadolu İğne Oyaları Son Zamanların Gözdesi Anadolu İğne oyaları, son yıllarda en çok ilgi gören …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *