Bolu İğne Oyası Yazma Örneği

BOLU İĞNE OYASI MODELLERİ

Bolu iğne oyası modelleri genel olarak zarif ve hoş modelli iğne oyalarıdır. Son dönemlerde çeyizlik ürünlerde de sıkça karşıma çıkan bu iğne oyalarını sizlerle de paylaşmak istedim. Yöresel olarak farklılık gösteren iğne oyası modellerinden Bolu iğne oyaları hakkında edindiğim bilgileri şimdi sizlerle paylaşıyorum.

Bolu iğne oyası denilince benim aklıma küçük ve zarif iğne oyası modelleri geliyor. Renkleri değişiklik gösteren bu örnekler en fazla havlu kenarı ve yazma modellerinde kullanılıyor. Özellikle yazma modellerinde kullanılan minik motifli iğne oyaları, bu senenin gözde örnekleri arasında. Bolu iğne oyası yazma kenarı örneklerinde ufak boncukların kullanımı son derece yaygın. Bende özellikle renkli boncuklar ile süslenen örnekleri daha çok seviyorum. Bolu iğne oyası havlu kenarı örneklerinde ise kurdele geçirilmiş olanların daha şık durduğunu belirtmek isterim.

Bolu iğne oyası örnekleri yazma ve havlu kenarı dışında çok fazla kullanılmıyor. Normalde büyük parçalı takımların da yapıldığı iğne oyası örneklerinin aksine Bolu yöresinde yapılan küçük motifli zarif iğne oyası örnekleri, küçük parçalı ürünlerde kullanılıyor. Günlük kullanım için ideal olan Bolu iğne oyası örnekleri ile hazırlanan ürünler, çeyizlik olarak da kullanılıyor.

Bolu iğne oyası modelleri ve örnekleri hakkında verdiğim genel bilgilerin ardından sizlerle bulduğum resimleri paylaşmak istiyorum. Umarım hoşunuza gider ve siz de bu örneklerden kendinize çeyizlik ya da günlük kullanım için hazırlarsınız. Keyifli günler.

Bolu İğne Oyası Modelleri


İĞNE OYASI SALON TAKIMLARI 2016 başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir