BONCUKLU ÇETIK PATİK YAPIMI VE MODELLERİ_5

BONCUKLU ÇETIK PATİK YAPIMI VE MODELLERİ

Boncuklu çetik modeli, görsel olarak kadınların çeyizlerinde en çok tercih ettikleri çetik çeşitlerindendir. Boncuklu çetik modeli farklı dokunuş yöntemleriyle görülebilmektedir. İki şişle örülen modeller, tığ ile örülen modeller ve beş şiş ile dokunan modeller gibi birçok boncuklu çetik modeli bulunmaktadır. Modelde tek renk ip uygulanarak üzerine renkli boncuk ile renklendirilen çetik modellerini yanında aynı zamanda rengarenk patiklerin modellerin etrafında tercih edilen boncuklu modeller de oldukça fazladır.

İki şişle dokunun boncuklu çetik modelleri yapımı şu şekilde gerçekleştirilir:

2.5 numara şişle örülen patik siyah renk ve içerisinde kullanılacak olan bir kaç farklı renk daha seçilmelidir. Modelin etrafında oluşturulan boncuk dizimi için seçtiğiniz ipin rengine uygun olacağını düşündüğünüz boncukları hazırlamalı ve patik örme işleminin için boncuk hazırlıklarını yapmalısınız.

İki bölümden oluşan bu çetiğin önce sol yanı burnu ve sağ yanı örülerek yanların bitişinin ardından taban örülür ve patik bittikten sonra topuk birleştirilir. Ortaya çıkan bu modelde oldukça şık ve çeyiz için uygun bir boncuk modeli olmaktadır. Kimileri bu modeli oluştururken tabanını sonradan dokumak yerine altını dikerek giymeyi tercih etmektedir.

İlginizi Çekebilir

ceyizlik-seccade-modelleri-1

ÇEYİZLİK SECCADE MODELLERİ

Çeyizlik seccade modelleri, pek çok kişinin favori ürünleri arasında bulunmakla, hem dini hassasiyetlerimizin hem de …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *