Ana Sayfa / GERİ DÖNÜŞÜM / BONCUKLU ÇİÇEK BROŞ YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

BONCUKLU ÇİÇEK BROŞ YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Boncuklu çiçek broş yapmak resimli anlatım başlığı ile işlediğim bugünkü konumun benzerlerini daha önce de sitede yayınlamıştım. Sizlerin çok hoşuna gittiğim için farklı modellerinin de araştırmasına girdiğim el yapımı broşların bugün boncuklu şekilde hazırlananlarını ele alacağım.

Çiçekli broş yapımı için istediğiniz renklerde küçük ve küçükten biraz büyük boncukları kullanabilirsiniz. Broş yapımına ilk olarak küçük bir parça keçe kumaş hazırlayarak başlayın. Bu kumaşın orta kısmına büyükçe bir düğme yerleştirin ve etrafına istediğiniz şekilde boncukları dikmeye başlayın. Hazırlamak istediğiniz broşun büyüklüğüne göre 3-4 sıra boncuk dizebilirsiniz.

Boncuklu çiçek broş yapımının ikinci aşaması için istediğiniz büyüklüğe ulaşan broşun kenarlarını kesin. En küçük boyutlu boncuklar ile keçe kumaşın etrafından kenar gidin. Boncuksuz kısıma aynı şekilde bir parça keçe kumaşı dikin ve en son broş iğnesini de takarak tamamlayın.

Çiçekli broş nasıl yapılır merak edenler için hazırladığım bugünkü yazımın sonunda sizlerle resimleri paylaşıyorum. Bu resimleri inceleyerek sizde kendi broşlarınızı hazırlayabilirsiniz. Aynı şekilde kolye ucu ya da farklı amaçlar ile kullanılan süsler de elde edebilirsiniz.

source

boncuklu-çiçek-broş-yapmak-resimli-anlatım

ÜÇGEN DANTEL MOTİFLERİ ŞEMALI ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Dantel peçete örnekleri -

MUTFAK TAKIMI PEÇETE DANTELLERİ

MUTFAK TAKIMI PEÇETE DANTELLERİ Danteller evin birçok alanında olduğu kadar günlük hayatta da kullanılan bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir