BONCUKLU İĞNE OYASI

Boncuklu İğne Oyası

 

Kültürümüzde çeyizlerin ve çeşitli örgü faaliyetlerinin yerinin büyük olduğunu söylemek mümkündür. İğne oyaları, havlu kenarları, yazmalar ve benzeri ürünlerin üzerine dikilen, mevcut el örgüsü ürününü çok daha şık ve süslü gösteren unsurlardandır. Kültürümüzde de bu ürünlerin çokça kullanıldığını ve örüldüğünü de görebiliriz. Boncuklu iğne oyası da son yıllarda gelinlerin çeyizlerinin en önemli parçalarındandır. Birçok el emeği ya da örgü sitesinde bu ürünlere yer verildiğini gözlemleyebiliriz. İğne oyaları, mekik oyalarına kıyasla çok daha rahat örüldüğünden ötürü, bu modeller çokça sevilmektedir. Boncuklu modellerden hoşlananlar için iğne oyalarının nasıl boncuklu yapılacağını da detaylıca anlatalım istedik.

boncuklu-igne-oyasi-1
boncuklu-igne-oyasi-1

 

Boncuklu İğne Oyası Nasıl Örülür?

 

İğne oyaları, birçok şekilde örülebilmektedir. Dilerseniz oluşturmuş olduğunuz modeli sonsuzluk işareti olarak örebilir, ya da doğrudan kurdele ve benzeri modellerle iğne oyası oluşturabilirsiniz. Yapmış olduğunuz modele deikeceğiniz boncuklar, modelinizi olduğundan daha şık göstermektedir. Bu sebepten ötürü, özellikle yeni gelin çeyizlerinde iğne oyalarına bilhassa da süslü olanlarına çok fazla yer verildiği su götürmez bir gerçektir.

boncuklu-igne-oyasi-2
boncuklu-igne-oyasi-2

 

Boncuklu iğne oyası ihtiyacınız varsa, bunları nasıl öreceğinizi bilmiyorsanız; sizin için fikir vermesi amacı ile birkaç fotoğrafa yer vereceğiz. İğne oyası örmek için siz de harekete geçebilir, hızlı şekilde arzu ettiğiniz modeli örebilirsiniz. Sitemizden örgüye dair pek çok ürünü de bulmanız, örmeyi denemenizin mümkün olduğunu da söyleyelim.

İlginizi Çekebilir

TUNUS İŞİ BEBEK ELBİSESİ

Tunus İşi Bebek Elbisesi   Bebeklerimiz en değerli varlıklarımızdır. Özellikle anneler olarak kız ya da …

Leave a Reply

Your email address will not be published.