Ana Sayfa / EL İŞLERİ / BONCUKLU İĞNE VE TIĞ OYASI ÖRNEKLERİ VİDEOLU

BONCUKLU İĞNE VE TIĞ OYASI ÖRNEKLERİ VİDEOLU

Boncuklu İğne Ve Tığ Oyaları Örnekleri Videolu

İğne ve Tığ oyaları, İğne ve tığ oyası örnekleri için İğne oyasında hemen hemen her modelin içinde şıklığı pekiştiren boncuklu modeller olarak biliniyor. Birçok yerde de güzellik sağlayan bu modelleri internetten videolu anlatımlarla sizde yapabilirsiniz. Bu anlamda özellikle havlu ve yazma modelleri , kolay igne ve tig oyalari öne çıkan modeller arasında yer alıyor. Sizde iğne oyasından havlu kenarını boncuklu tasarımları vidolu anlatımla inceleyebilir ve öğrenebilirsiniz.

Boncuklu İğne Oyası Havlu Kenarı İçin Malzemeler  

  • Düz beyaz floş iplik bir makara
  • İstediğiniz renk boncuk( burada dikkat edilmesi gereken bocukların ipin ve iğnenin içinden geçecek büyüklükte olması)
  • İğne oyasını yapabilmek için ince bir dikiş iğnesi

Havlu Kenarının Yapılışı

Öncelikle havlu kenarı için almış olduğunuz ipliğin üzerine boncukları geçiriyoruz. Bocuk sayısı önemli değil fazla kalırsa çıkarmak kolaydır. Önemli olan model yaparken ipte düğüm olmamasıdır. Boncukları tek tek iğne ile geçirmek yerine kolay olan bir yöntem ile de geçirebilirsiniz. Boncukların dizili olduğu ipi işleyeceğiniz ipin üzerine çarpı işareti olacak şekilde geçirin ve tüm boncukları bir kereden boncukları ipinize dizmiş olursunuz.

İğne oyasına başlarken modeli kurmak için atılan zincirden sonra bir tane lale yapacak şeklide modelinizi kurun. Ardından da bocuklar ile yaprakları yapın. Bu işlemi havlu boyu olana kadar devam edin. Sonrasında ise alt sıraya geçip ipi sabitleyip yine aynı şekilde devam edin. En ve boyu tamamen yapacağınız havlunun ebatlarına bağlıdır. Ayrıca renk seçimlerini de yine istediğiniz gibi seçmeniz mümkün olmaktadır.

 

ÇAM DALI ÖRGÜ MODELİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

goblen-nasil-yapilir-1

GOBLEN NASIL YAPILIR?

Goblen Nasıl Yapılır? Goblen yapımı, oldukça beğenilen ve ilgilileri için ön plana çıkan modeller arasında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir