Ana Sayfa / ÖRGÜ/TIĞ İŞİ / ANLATIMLI ÖRGÜLER / BONCUKLU ŞAL ÖRNEĞİ YAPIMI RESİMLİ ANLATIM

BONCUKLU ŞAL ÖRNEĞİ YAPIMI RESİMLİ ANLATIM

Boncuklu şal örneği yapımı resimli anlatım konusu ile sizlere şık ve zarif bir şal modelinin yapım aşamalarını aktaracağım. Benim çok hoşuma giden ve ören arkadaşlardan duyduğum kadarı ile çok çabuk büyüyen bu şal örneği, eminim ki sizin de çok hoşunuza gidecek. Ufak boncuklar ile de tasarımı zenginleştirilen bu özel şal modeli örneğinin yapım aşamalarını şimdi sizlere aktarıyorum.

Tığ işi şal örneği yapımı için 2 adet lif ipi ve 8 numara tığ kullanabilirsiniz. Boncuk olarak ise inci boncuk türlerinde kullanmanızı tavsiye ediyorum. Tığ işi şal örneğine başlamadan önce ipe istediğiniz kadar inci boncuk takın. Sonrasında 8 zincir çekip yuvarlak yapın ve üzerine trabzanlar ve zincir ile devam edin. İkinci sırada yine trabzan, zincir, örümcek ve fıstık örnekleri ile deseni ortaya çıkarın.

Tığ işi şal örneği yapımına kenarlarda su taşı modeli, ortada fıstık ve örümcek deseni ile devam edin. Bu sırada fıstık başlarına batarken inci boncukları da örgü arasına katın. Bir sırada 35 fıstık olana kadar devam edin. Sonrasında örümcekler ile şala kenar yaparak tamamlayabilirsiniz.

Sizlere kısaca anlattığım boncuklu şal örneği yapımının resimli aşamalarını aşağıda bulabilirsiniz. Bu aşamaları takip ederek sizlerde çok hoş bir şala sahip olabilir, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Kolay gelsin.

tığ-işi-şal

tığ-işi-şal-yapımı

boncuklu-şal-örneği

boncuklu-şal-kenarı

boncuklu-şal-modeli

DANTEL KELEBEK YAPMAK ŞEMALI ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Cam Dalı Orgu Modeli Nasıl Yapılır

ÇAM DALI ÖRGÜ MODELİ

Çam Dalı Örgü Modeli Örgü demek, emek demektir. Birbirinden güzel kazakları, yelekleri, patikleri ve daha …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir