Ana Sayfa / EL İŞLERİ / BONCUKLU SİYAH PATİK YAPIMI

BONCUKLU SİYAH PATİK YAPIMI

Patik dünyasında her geçen gün yeni modeller ortaya çıkmaya devam ederken biz sizlere boncuklu siyah patiği tanıtacağız. Boncuklu siyah patik kolay örülen gayet kullanışlı bir patik modelidir. Boncuklu siyah patik nasıl örülür sorusu ile yazımıza devam edelim.

Patikler kış aylarında olmazsa olmazlarımız arasında yer almaktadır. Kalın ve yumuşak yapısıyla hem evlerimizde hem de dışarda ayakkabımınzın içinde ayaklarımızı soğuktan korumaktadır. Toplum olarak patik örüp giymeyi çok seviyoruz. Her renk, her model patiği hiç üşenmeden örüp giyiyoruz ya da sevdiklerimize hediye ediyoruz.

Boncuklu Siyah Patik İçin Gerekli Malzemeler

boncuklu siyah patik yapimi
boncuklu siyah patik yapimi
boncuklu siyah patik yapimi
boncuklu siyah patik yapimi
  • 1 tane siyah patik ipi
  • 1 kutu uzun beyaz boncuk
  • Şiş

Boncuklu Siyah Patik Örgüsü Nasıl Yapılır?

  • İlk olarak 4 zincir çekerek başlayın. Zincirin etrafını dikdörtgen şeklini alacak şekilde üçlü trabzanlarla örün. Ayağınızın ölçüsüne ve ipin kalınlığına göre ayarlama yapın.
  • Parmaklarınız kapanana kadar bu işleme devam edin. Sonrasında ise 1 sıra üçlü trabzan yapın, boncuk figürlerini 6 tane ikişerli olacak şekilde ekleyin.
  • İkinci trabzan dizisinde ise boncukların ilmeklerini örün ve toplamda 7 tane boncuk olacak şekilde devam edin.
  • Bu şekilde örmeye devam ederken boncukları 3 sağ 3 sol olmak üzere iki kısıma ayırarak taban kısmına kadar örün ve burada topuk kısmıyla birleştirin .

 En Kolay Patik Örgülerinden Biri

Boncuklarla örülen siyah patik örgüsü en kolay patik örgülerinden biridir. Düz örgülerle örülen bu model her bayanın kolaylıkla yapabile ceği bir modeldir. Özellikle patik örgüleri konusunda ustalaşmış bayanlar için çocuk oyuncağı gibi gelen boncuklu siyah patik bilmeyen bayanlar tarafından da anlatımlarla kolayca örülebilir. Yetişkinlerden tutun da çocuklara kadar yapılabilecek bu patik modelini siz de mutlaka denemelisiniz. Silerseniz parklı iki renkte kullanarak patiğinizi örebilirsiniz.

Dayanıklı ve Kullanışlı

Boncuklu siyah patik her ne kadar boncuklardan örülüyor olsa da dayanıklıdır ve uzun süre kullanıma açıktır. Ayakta şık bir görüntüye sahip olan bu patikler aynı zamanda oldukça kullanışlıdır. Kış günlerinde hem evinizde dolaşırken, hem de dışarıya bir yere giderken giyebileceğiniz bu patik ayağınızı rahatsız etmez ve pratik bir kullanım sağlar.

İsterseniz Farklı Renkleri Kullanın

Bu patik modelinde genellikle siyah ip ve beyaz boncuk kullanılmasına karşın sizler istediğiniz renk ip ve boncuğu kullanabilirsiniz. Fakat birbiriyle uyumlu renkler olmasına dikkat edin ki patiğiniz şık bir görüntüye sahip olsun.

 

İĞNE OYASI HAVLU KENARI MODELLERİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

trabzanli-orgu-modelleri-1

TRABZANLI ÖRGÜ MODELLERİ

Trabzanlı örgü modelleri günümüzde çokça tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Trabzanlar, yapılacak bir el …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir