boncuklu bileklik yapımı
boncuklu bileklik yapımı

BONCUKTAN BİLEKLİK YAPIMI

Rengarenk boncuklar ile yapılan birbirinden hoş bileklikler, tarz sahibi zarif bayanların kollarını süslüyor… Yazın gelmesi ile birlikte daha fazla moda olan bu bileklikler, hazır satın alınabildikleri gibi el emeği ile de oluşturulabilir. Çok fazla değişik modeli olan bilekliklerden biz bugün boncuklu olan bir modelin yapılışını anlatacağız. Siz de boncuktan bileklik yapımı konumuzu inceleyip kendiniz için hoş ve şık bir bileklik tasarlayıp kullanabilirsiniz.

Boncuk bileklik yapımı için gerekli olan malzemeler;

  • Bileklik ipi
  • Taşlı bir ip
  • Metal minik boncuklar
taşlı bileklik malzemeleri
taşlı bileklik malzemeleri

Şık bir bileklik yapmak için gerekli olan malzemeler tamamlandıktan sonra muhteşem bilekliğimizin yapımına başlayabiliriz.

boncuklu bileklik
boncuklu bileklik

İlk olarak iki tane uzun bileklik ipi ikiye katlanır ve düğüm atılır. Düğüm atılan yerden boncuklu ip de bilekliğe eklenir. Bileklik ipleri resimlerdeki gibi boncukların kenarlarından geçirilerek örülür. Bu örme işlemi sırasında düğüm atar gibi ipleri birbirlerinin de içlerinden geçirmeye çalışmak gerekir. Yapımı daha detaylı şekilde aşağıdaki resimlerde görebilirsiniz.

taşlı bileklik yapımı
taşlı bileklik yapımı
taşlı bileklik
taşlı bileklik

Bileklik iplerinin bağlanması sırasında her düğüm atılma aşamasında bir metal boncuk eklemesi yapılır. Eğer daha sade bir bileklik istiyorsanız, bu metal boncukları eklemeyebilirsiniz. Bizim tavsiyemiz boncuklu olarak hazırlamanız.

boncuklu bileklik yapımı
boncuklu bileklik yapımı

Bu bilekliği dilerseniz küçük çocuklarınız için de hazırlayabilirsiniz. Hatta kendiniz ile aynı model hazırlayıp anne-kız bileklik kombini yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

TESPİH BAŞI SÜSLEME NASIL YAPILIR_1

TESPİH BAŞI SÜSLEME NASIL YAPILIR

Tesbih dinimiz açısından da son derece önemlidir. Günlük hayatımızda da önemli bir yere sahip olan …

Leave a Reply

Your email address will not be published.