Ana Sayfa / HEDİYELİK / BONCUKTAN YUSUFÇUK YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

BONCUKTAN YUSUFÇUK YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Boncuktan yusufçuk yapmak resimli anlatım başlığı ile işleyeceğim bugünkü konumda çok hoş ve zarif bir aksesuar hazırlanışını anlatacağım. Aşamalarını ele alacağım bu çalışma ile kısa sürede çok sevimli kelebeklere sahip olabilir ve bu kelebekler ile istediğiniz şekilde süsleme yapabilirsiniz. Merak eden ve denemek isteyenler için boncuktan kelebek yapımının aşamalarını şimdi aktarıyorum.

Boncuktan yusufçuk yapımı için misina ipi ve bileklik yapımında kullanılan şeffaf boncuklar yeterli. Boncukların renk seçimini yapmak istediğiniz yusufçuk modeline göre seçebilirsiniz. Şekil olarak yusufçuk da yaparken gerekli olan büyüklüklerde ve şekillerde boncukları tercih etmeniz gerekli. Şeffaf boncuklar yerine renkli sade boncuklar da kullanabilir, aynı şekilde yusufçuğu hazırlayabilirsiniz.

Boncuktan yusufçuk yapımı için ilk olarak baş ve kanat kısımlarını hazırlayın. Bunu yaparken misina ipini daire şekline getirip düğümleme yapın ve kanatları için de aynı şekilde ipi düğümleyerek şekil verin. En son kuyruk kısmını istediğiniz kadar uzatıp yusufçuk yapımını sonlandırabilirsiniz. Hazırladığınız bu boncuk yusufçuğu kolye ucu olarak ya da başka süslemelerde kullanabilirsiniz.

Boncuktan yusufçuk nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim konumun sonunda sizlerle ilgili resimleri paylaşıyorum. Bu resimleri inceleyip siz de kendiniz ya da sevdikleriniz için yusufçuk hazırlayıp kullanabilirsiniz.

source

boncuklu-kelebek-aksesuarı-yapmak

ÜÇGEN DANTEL MOTİFLERİ ŞEMALI ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Dantel peçete örnekleri -

MUTFAK TAKIMI PEÇETE DANTELLERİ

MUTFAK TAKIMI PEÇETE DANTELLERİ Danteller evin birçok alanında olduğu kadar günlük hayatta da kullanılan bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir