Ana Sayfa / KENDİN YAP / DIY / BOYA KALEMLER İLE RESİM ÇERÇEVESİ SÜSLEME RESİMLİ ANLATIM

BOYA KALEMLER İLE RESİM ÇERÇEVESİ SÜSLEME RESİMLİ ANLATIM

Boya kalemler ile resim çerçevesi süsleme resimli anlatım konum ile sizlere çok renkli ve yaratıcı bir çalışmadan bahsedeceğim. Okullarda proje ödevi olarak da verilen bu çalışmayı evde, küçük çocuğunuz varsa onunla birlikte aktivite olarak yapabilir, el becerilerinin ve yaratıcılıklarının gelişmesini sağlayabilirsiniz. Sizi daha fazla merakta bırakmadan resim çerçevesi süsleme çalışmasının detaylarına geçiyorum.

Boya kalemler ile çerçeve süsleme işlemi için gerekli olan malzemeler; sade bir resim çerçevesi, renkli kuru boya kalemleri ve yapıştırıcıdır… Bu malzemeleri sağladıktan sonra ilk olarak kuru boyaları küçük parçalar halinde kesin. Bu aşamada keskin bir bıçaktan yardım alın. Boyaların hepsini istediğiniz boyutta kestikten sonra yapıştırmak için yan yana sıralayın.

Resim çerçevesi süslemesinin ikinci aşamasında çocuğunuzdan yardım alabilirsiniz. Bu aşamada ilk olarak çerçeve kenarına yapıştırıcı sürün. Sonra küçük boya kalem parçalarını düzgün bir şekilde sıralayın. Yapışkanın kurumasını bekleyin ve kuruduktan sonra yeni resim çerçevesini kullanmaya başlayabilirsiniz.

Boya kalemleri ile çerçeve nasıl süslenir konusu hakkında resimleri şimdi sizlerle paylaşıyorum. Siz de bu resimlere bakarak evinizde bulunan sade bir çerçeveyi süsleyebilirsiniz.

source

boya-kalemler-ile-resim-çerçevesi-süslemek-resimli-anlatım

İPTEN OYUNCAK BEBEK YAPMAK RESİMLİ ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

hücre modeli yapilisi

HÜCRE MODELİ ÖDEVİ YAPILIŞI VİDEOLU ANLATIMI

Ödev konularından olan hücre modeli yapılışı ödevi için nasıl yapılır ve videolu anlatımını sizler için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir