BOYUNLUK MODELLERİ NASIL YAPILIR

Boyunluk modelleri, özellikle son yıllarda oldukça dikkat çeken ve artık kadın ya da erkek fark etmeksizin pek çok kişinin kullandığı ürünler listesinde başı çekmektedir. Boyunluklar, sizi soğuktan korumak için ideal ürünler olarak kullanılabilse de, günümüzde estetik amaçlarla da sıklıkla kullanılmaktadırlar. Boyunluk edinmek isterseniz, ürünü hazır olarak satın alabilir ya da tamamen el emeği kullanarak örebilirsiniz.

Boyunluk son derece kolay örülen bir model olması sebebi ile örgüye yeni başlayanların en çok tercih ettikleri model grupları arasında bulunmaktadır. Düzgün ve verimli bir şekilde çalışıldığında oldukça şık bir boyunluğu ortalama 6-7 saat arasında örmek mümkündür. Örgü yapmaya yeni başlayanlar için boyunluk sorun olmayacak ürünler arasında bulunmaktadır.

 

Boyunluk Nasıl Örülür? 

Boyunluk modelleri genellikle birkaç çeşit olmakla beraber, arzu ettiğiniz herhangi model ya da deseni kullanarak ortaya bir boyunluk çıkarmak mümkündür. Bir atkı şeklinde örülen boyunluk, ekstra teknik kullanılmazsa iki kenarı birbirine dikilerek bir boyunluk meydana getirir. Boynunuza takacağınız bu ürün hem sizi soğuktan korumakta, hem de özellikle şık olmak isteyenler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

blank

Hem erkekler hem de kadınlar tarafından kullanılan bu boyunluğu örmek için yapmanız gereken bir şiş ve bir örgü ipi almaktır. Örgü ipine atmış olduğunuz 30’lu ilmekleri, bir ters bir düz örerek haraşo meydana getirebilir, iki ucunu birbirine diktiğinizde boyunluğunuzu tamamlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

kanavice-lavanta-yapimi-2

KANAVİÇE LAVANTA YAPIMI

Kanaviçe lavanta yapımı, son zamanlarda oldukça popüler olan, örgü ve çeşitli hobileri yapmaya hevesli olan …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *