BUHARLI TEMİZLİK NASIL YAPILIR?

Buharlı temizlik nasıl yapılır sorusu aklınızı karıştırıyorsa, aşağıdaki bilgilerden tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Buharlı temizlik, özellikle de sert zeminler için çok güvenilir ve hijyenik bir yöntemdir. El ya da dikey süpürge tasarımındaki buharlı temizleyiciler ile gerçekleştirilmektedir. Sadece su ile çalıştığı için deterjana ihtiyaç duymadan temizlik yapmış olursunuz.

Uyarı: Buharlı temizlikte deterjan kullanmak isterseniz makinenin kullanım kılavuzunu inceleyin.

Buharlı temizlik nerelerde kullanılabilir?

Ahşap, pvc, metal, seramik ve vinil yüzeyler başta olmak üzere, tüm yüzeylerde buharlı temizlik yapabilirsiniz. Buhar, sudan farklı olarak kısa sürede kurumaktadır. Buharlı temizlik ile yapılan işlemlerde, durulama ve kurulama işlemi yapılmasına gerekmiyor. Bu nedenle, hem hijyenik hem de zamandan tasarruf etmenizi sağlamaktadır.

Cihaz kapalıyken su haznesini musluk suyu ile doldurup temizlik başlığını takın.
Buhar makinesinin modeline göre ısınma süresi 1-2 dakika arasında değişebilir.
Buhar ayarı bazı modellerde otomatik olurken, bazı modellerde ise kademeli olarak bulunur.
Uygun buhar gücünü ayarladıktan sonra lekenin üzerine direkt olarak uygulayın.
Mikrofiber havlular, yüksek basınçlı uçlar ve fırçalar gibi farklı aparatlar her yüzeyde etkili temizlik yapmanızı sağlar.


BULAŞIK MAKİNENİN KÖTÜ KOKUSUNU GİDERMEK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir