BULAŞIK MAKİNENİN KÖTÜ KOKUSUNU GİDERMEK

Bulaşık makinenin kötü kokusunu gidermek için aşağıda yer verdiğim yöntemleri uygulayabilirsiniz. Bu sayede daha temiz ve ferah bulaşıklarınız olacaktır.

Sirke İle Bulaşık Makinesi Temizliği

Yıkama sırasında bir miktar sirkeyi bulaşık makinesine ilave edin. Bu sayede hem kireç oluşumunu engellemiş hem de bulaşık makinenizi temizlemiş olursunuz. Ayrıca bu yöntem sayesinde bulaşık makinenizde kötü koku oluşumunu da engellemiş olacaksınız.

Kötü Kokuların Oluşma Nedenleri ve Giderilmesi

Bulaşıklar İçinde Yıkanmadan Uzun Süre Bekletilmesi

Az kişi sayısına sahip ailelerde bulaşık makineleri hemen dolmaz. Dolmasını beklemek için birkaç gün geçebilir. Bu durumda da bulaşık makinesi içinde yoğun bir koku oluşmaktadır. Bulaşık makinenin en küçük programı ile bulaşıklarınızı bekletmeden yıkamalısınız.

Bulaşık Makinesinin Filtresinin Tıkanması

Filtrenin tıkanmasından dolayı bulaşıklarınızı kirli bir su ile yıkamış olursunuz. Bu durumu yaşamamak için filtrenizi düzenli olarak temizlemeniz gerekiyor.
En az 2 haftada bir yapılan filtre temizliği ile kötü koku oluşumuna engel olabilirsiniz.

Bulaşık Makinesinin Kirli Su Hortumunun Yağlanması

Aşırı yağlı olan bulaşıklar yüzünde su hortumunun yağlanması meydana gelebilir. Yapışkan olan bu yağlar kötü koku oluşumunu neden olur. Düzenli aralıklarla su hortumunu değiştirmelisiniz.

İlginizi Çekebilir

EN ETKİLİ DUŞAKABİN TEMİZLİĞİ ÖNERİLERİ

En etkili duşakabin temizliği için aşağıda yer verdiğim yöntemleri uygulayabilirsiniz. Duşakabin nasıl temizlenir? Duşkabinin iyi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *