bulut-orgu-modeli
bulut-orgu-modeli

BULUT MODELİ ÖRGÜ ATKI YAPIMI VE MODELLERİ

ış aylarının vazgeçilmezi atkılar yepyeni modelleri ile karşınızda! bu kışın en çok tercih edilen el işleri arasında bulut modeli örgü atkı modelini görüyoruz. Her yaş kesiminden bireylere hitap eden bulut örgü modeli atkı örgü ile yeni tanışanların da kolaylıkla yapabileceği tarzda. Kolay olmasının yanında gösterişli ile çevrenizdekilerin dikkatini çekecek olan bulut modeli atkı ve şapka olarak takım şeklinde yapılmaktadır.

Öncelikle sizlere şapka yapımından bahsedeceğiz. Şapka ve atkı yapımı birbirine benzerlik göstermektedir. İlk olarak şapkamızın yapımından bahsederek başlıyoruz. Zincir yapımı bu modelin temelini oluşturuyor. Zincirleri devam ettirerek 19 ulaştırıyoruz. Bundan sonra 3 zincirle başlayıp yanına bir motif oluşturuyoruz. Bir tek bir aynı yere motif örüntüsünü devam ettirilerek şapkanıza başlamış oluyoruz. Bunu tamamladıktan sonra lastik yapımına geçeceğiz. Lastiği beşli olarak yapmanızı tavsiye ediyoruz. Yine aynı şekilde lastik yapımı için bir ip dolayıp belirttiğimiz adımlarınız yapmanız gerekecektir. Aynı yere tekrar beş kez attıktan sonra hepsini birleştirerek bulut örgü motifimizi gerçekleştireceğiz.

Yapacağımız yaş grubuna göre ölçü bilgilerinizi ise ilerleyen sayfalarımızda sizler ile paylaşacağız. Bulut modeli atkı yapımında sizler için hazırladığımız görselleri takip etmeniz yeterli olacaktır. Şapka modelinde olduğu gibi bulut atkı modelinde de tığ kullanacaksınız. Tığ ile yapımı oldukça kolay olan bulut modeli atkı ve şapkalar daha çok küçük yaştaki çocuklar için kullanılıyor. Sizler de çocuklarınızı soğuk kış aylarında el işlerinizle ısıtmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Hepinize şimdiden kolay gelsin. Bulut atkı modeli için renk uyumuna dikkat etmeyi unutmayın.

İlginizi Çekebilir

Basit Banyo lif modelleri

BASİT BANYO LİF ÖRNEKLERİ MODELLERİ

Banyo lif örnekleri, gündelik hayatımızda banyo yaparken temizlendiğimiz bezler olarak yorumlanmaktadır. Hazır olarak alınabilen, genellikle …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *