BURGU ÖRGÜ YAPILIŞI ANLATIMLI

Modası hiç geçmeyecek bir örgü tekniği olan Burgu örgü modeli nasıl yapılır resimlerle sizlere anlatmaya çalışacağız. Burgu örgü modeli aslında adı üstünde bildiğiniz saç örgü şekli gibi. Hatta makarnalarda bile bu burgu kullanılıyor.

Burgu örgü modeline saç örgü modeli de denmektedir.

Burgu örgü modeli kazaklarda, ceketlerde, berelerde , çoraplarda ve patiklerde çokça tercih edilen ve halen modası devam eden bir örgü modeli. Burgu örgü modelinin aslında yapılışı da çok kolay bir model. Örgü işlerine yeni başlayan biriyseniz bile burgu kolaylık yapabileceğiniz hoş ve zarif örgüler örebileceğiniz bir methot.

Aşağıda burgu modeli nasıl yapılır anlatan resimler ve video ekledik. Resimleri tek tek inceleyerek nasıl yapıldığına dair fikir edinebilir adım adım izleyebilirsiniz. Video yu da aynı şekilde burgu örgü anlatımı olarak izleyebilirsiniz.

Sonbahar ve kış için çok güzel hırka örneği ile başlayabilirsiniz isterseniz hem kolay hem de şık olacaktır.

Örgüye başlamadan önce yanınızda saç toplamak için kullandığımız siyah firkete bulundurabilirsiniz. Bununla burgu örgü yaparken ilmekleri döndüreceksiniz. İsterseniz siyah firkete yerine çengel iğne de tercih edebilirsiniz.


FISTIK ŞAL YAPIMI ANLATIMLI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir