BUZDOLABI SÜSÜ BEBEK ARABASI MAGNET YAPIMI

Buzdolabı süsleri, mutfaklara sevimlilik katan küçük detaylardır. Hazır olarak pek çok yerde satılan bu sevimli süsleri marifetli ev hanımları farklı malzemelerle kendileri de yapabiliyor. Örgü seven hanımlar olarak sizin de bu tür buzdolabı süslerini kendi el emeğiniz ile yapmak isteyeceğinizi düşündük ve bugünkü konumuzu araştırmaya karar verdik. Elde ettiğimiz bilgileri aktardığımız buzdolabı süsü bebek arabası magnet yapımı konusu ile kısa sürede buzdolabınız için harika bir süse sahip olabilirsiniz.

Yeni örgüye başlayanların bile kolaylıkla yapabileceği buzdolabı süsü bebek arabası magnet yapımı aşamalarını adım adım anlatıma geçiyoruz.

buzdolabı süsü bebek arabası
buzdolabı süsü bebek arabası

1.Adım: Bebek arabasının ilk aşaması olarak istenilen kadar zincir çekilir ve ufak bir daire oluşturulur. Bu dairenin 3/4’lük bölümüne 3’lü trabzan yapılır, geri kalan çeyrek bölümü boş bırakılır. Bu boş kısım bebek arabasının ön kısmını oluşturur.

2.Adım: Yapılan ilk sıra trabzanın üzerine 2 sıra daha 3’lü trabzan yapılır ve son olarak sık iğne yapılarak bebek arabasının kendisi bitirilir.

3.Adım: Bebek arabasının tekerlekleri için kendisi için yapılan daireden daha küçük boyutta bir daire oluşturulur ve etrafı bir sıra 3’lü trabzan, 1 sıra da sık iğne yapılarak bitirilir.

4. Adım: Yapılan tekerlekler tığ yardımı ile bebek arabasına birleştirilir. Süse daha sevimlilik katmak için orta kısmına bir kurdele, tül ya da boncuk dikilebilir.

5. Adım: Örgü ile hazırlanan bu magnetin buzdolabı üzerinde durması için özel mıknatıslardan satın alıp silikon tabancası ya da normal bir yapıştırıcı ile yapıştırabilirsiniz.

Kısa sürede kullanıma hazır hale gelen bu örgüden buzdolabı magneti yapımını hobi olarak edinebileceğiniz gibi aile bütçesine katkı sağlamak için ek gelir olarak da değerlendirebilirsiniz. Bebek arabalı buzdolabı süsü bebek görmeye gelenlere ya da bebek mevlüdüne katılanlara verilebilir.

İlginizi Çekebilir

sis-orgu-parmaksız-eldiven-yapilisi

ŞİŞ ÖRGÜ PARMAKSIZ ELDİVEN YAPILIŞI

Kış aylarında gerek aksesuar olarak gerekse ısınma amaçlı en çok kullandığımız ölülerden birini eldivenlerdir. Yapımı …

Leave a Reply

Your email address will not be published.