BUZDOLABI TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR?

Buzdolabı temizliği nasıl yapılır konusunda en pratik bilgileri aşağıdaki satırlarda okuyabilirsiniz. Bu fikirler sayesinde, çok kısa sürede buzdolabı temizliğini yapabilirsiniz.

Rafları ve bölmelerin tümünü sirkeli su ile iyice silip parlatın. Sirke, yemek kokularının da yok olmasını sağlamaktadır. Rafları kuruladıktan sonra gıdaları yerleştirebilirsiniz. Dolap raflarının nemli olmaması gerekiyor. Nemli raflar meyve sebzelerin çabuk bozulmasına neden olur.

Yağlı şişeler, içecek şişeleri ve soslara akıp buzdolabında lekeler bırakmaktadır. Bu türde dökülen şeyleri hızlıca temizlemeniz gerekmektedir. En çok kirlenen bir diğer bölüm ise kapı koludur. Sirkeli karbonatlı bez ile kapıyı silebilirsiniz. Sirkeli su ile yapılan temizliklerin hiçbirinde bakteri oluşmaz. Bu yüzden, özellikle buzdolabı gibi gıdaların yer aldığı yerleri mutlaka sirkeli su ile temizlemelisiniz. Buzdolabını deterjanla temizlemek, yiyeceklerinize ve sağlığınıza zarar verebilir.

Buzdolabının daha hijyen olması ve yemek kokularının oluşmaması için birkaç dilim limonu sürekli raflarda tutabilirsiniz. Limon sayesinde dolabınızın daha güzel koktuğunu görebileceksiniz. Ayrıca, bir kase içine karbonat koyup buzdolabında tutarsanız, kötü kokuların yok olduğunu görebilirsiniz.

Derin dondurucu bölümündeki buzlar ya da yiyecekler donup yapıştı ise, biraz sirke döküp çözülmesini sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

EN ETKİLİ DUŞAKABİN TEMİZLİĞİ ÖNERİLERİ

En etkili duşakabin temizliği için aşağıda yer verdiğim yöntemleri uygulayabilirsiniz. Duşakabin nasıl temizlenir? Duşkabinin iyi …

Leave a Reply

Your email address will not be published.