ÇABUK YAĞLANAN SAÇLARA ÖNERİLER

Çabuk yağlanan saçlara öneriler olarak aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirisiniz. Böylece, saçlarınızın çok kısa sürede yağlanmasını önlemiş olursunuz. Saçların çabuk yağlanmasından siz de bıktıysanız, aşağıda yer verdiğim öneriler sayesinde bu problemden tamamen kurtulabileceksiniz.

Saçların çabuk yağlanmaması için öneriler

Duş alırken çok sıcak su ile saçlarınızı yıkamayın. Sıcak su yağı eritir gibi düşünebilir ancak, saçlarda ise tam aksine yağlanmaya ve çok iyi durulanmamaya neden olmaktadır. Ayrıca, saç derisini kuruttuğu için vücudun daha fazla yağ üretmesine neden olur ve saçlarınız da daha çabuk yağlanır.

Saç tipinize uygun şampuan kullanmanız gerekiyor. Saçlarınız çabuk yağlanıyorsa, kremli şampuanlar kullanmamalısınız. Kremli şampuanlar, daha çabuk yağlanmaya neden olmaktadır.

Saçlarınızı çok sık taramayın ve ellerinizle saçınızı sürekli ellemeyin. Bunları yaparsanız saçlarınızın daha kısa sürede yağlanmasına neden olursunuz.

Saç bakım kremlerinin saç diplerine temas etmemesine dikkat etmelisiniz. Saç bakım kremleri, yalnızca saç uçlarına uygulanmalıdır.

Haftada en az bir defa sirkeli suyla saçlarınızı durulayın ve saç kurutma kalinesi kullanmadan kendiliğinden kurumaya bırakın.

İlginizi Çekebilir

PATATES KABUĞU İLE SAÇ BAKIMI

Patates kabuğu ile saç bakımı yapmak oldukça pratik ve sağlıklıdır. Patates kabuğunu kullanarak saçınızı eski …

Leave a Reply

Your email address will not be published.