ÇABUK YAĞLANAN SAÇLARA ÖNERİLER

Çabuk yağlanan saçlara öneriler olarak aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirisiniz. Böylece, saçlarınızın çok kısa sürede yağlanmasını önlemiş olursunuz. Saçların çabuk yağlanmasından siz de bıktıysanız, aşağıda yer verdiğim öneriler sayesinde bu problemden tamamen kurtulabileceksiniz.

Saçların çabuk yağlanmaması için öneriler

Duş alırken çok sıcak su ile saçlarınızı yıkamayın. Sıcak su yağı eritir gibi düşünebilir ancak, saçlarda ise tam aksine yağlanmaya ve çok iyi durulanmamaya neden olmaktadır. Ayrıca, saç derisini kuruttuğu için vücudun daha fazla yağ üretmesine neden olur ve saçlarınız da daha çabuk yağlanır.

Saç tipinize uygun şampuan kullanmanız gerekiyor. Saçlarınız çabuk yağlanıyorsa, kremli şampuanlar kullanmamalısınız. Kremli şampuanlar, daha çabuk yağlanmaya neden olmaktadır.

Saçlarınızı çok sık taramayın ve ellerinizle saçınızı sürekli ellemeyin. Bunları yaparsanız saçlarınızın daha kısa sürede yağlanmasına neden olursunuz.

Saç bakım kremlerinin saç diplerine temas etmemesine dikkat etmelisiniz. Saç bakım kremleri, yalnızca saç uçlarına uygulanmalıdır.

Haftada en az bir defa sirkeli suyla saçlarınızı durulayın ve saç kurutma kalinesi kullanmadan kendiliğinden kurumaya bırakın.


DOĞAL ÇATLAK KREMİ YAPIMI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir