Cam Dalı Orgu Modeli Nasıl Yapılır
Çam Dalı Örgü Modeli

ÇAM DALI ÖRGÜ MODELİ

Çam Dalı Örgü Modeli

Örgü demek, emek demektir. Birbirinden güzel kazakları, yelekleri, patikleri ve daha binlerce eşyayı örerek yapmak mümkündür. Örgü ile yapılan eşyalar hem nostaljik bir hava taşırlar hem de günümüz modern modelleriyle oldukça şık bir hal alırlar. Her şeyden önce el emeği ile yapılıyor olması, bu eşyaları oldukça değerli yapar. Hem kendiniz için hem de sevdikleriniz için örgüyle bir sürü şey yapabilir, gönülleri fethedebilirsiniz.

Örgü denilince akla gelen modeller oldukça fazladır. Örgüsü yapılacak eşyaya göre farklı modeller mevcuttur. Bu modeller arasında çam dalı örgü modeli oldukça popülerdir. Genelde bu model kadın ve erkek için olan örgü giysilere oldukça yakışmaktadır. Bebek ve çocuk örgülerinde çok fazla tercih edilmez. Bu modelin yapımı da oldukça kolaydır. Model, çam ağacının dallarına benzemektedir. Onun yaprakları gibi bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Özellikle örgü kazaklarda bu model oldukça şık durmaktadır.

Çam Dalı Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Bu modelde en önemli püf nokta, sağa doğru kesermiş gibi ilmek alınması ancak kesme işlemi yapılmaması yani diğer şişten çıkarılmasıdır. İki İlmek şişe ters bir şekilde takılmakta ve arkadaki de alınarak üçü birden kesilmektedir. Bu sayede ortada bulunanın düz ilerlemesi sağlanmaktadır. Devamındaki süreç zaten genel olarak ters ve düz ilmeklerden işlemektedir. Zaten tüm modelin kenarları bittiğinde tüm işlem kendini yineleyerek devam etmektedir. Bu modele kaza ayağı örneği de denilmektedir. Görüntüsü çam dalına benzediği kadar kaza ayağına da benzemektedir.

İlginizi Çekebilir

kanavice-lavanta-yapimi-2

KANAVİÇE LAVANTA YAPIMI

Kanaviçe lavanta yapımı, son zamanlarda oldukça popüler olan, örgü ve çeşitli hobileri yapmaya hevesli olan …

Leave a Reply

Your email address will not be published.