ÇAMAŞIR SUYU KOKUSU NASIL GİDERİLİR?

Çamaşır suyu kokusu nasıl giderilir sorusunun cevabı için aşağıda yer verdiğim bilgileri inceleyebilirsiniz. Çamaşır suyu, yüksek hijyen etkisi sayesinde çokça kullanılmaktadır. Özellikle de ev temizliğinde tercih edilen bir malzemedir. Çamaşır suyunun tek kötü yanı ise, ele bulaşan kokusunun uzun süre çıkmıyor olmasıdır.

Eldeki Çamaşır Suyu Kokusu Nasıl Giderilir?

Elinize sinmiş olan çamaşır suyu kokusunu gidermek için birkaç yöntem uygulayabilirsiniz. Öncelikle, çamaşır suyu kokusu sinmiş olan ellerinizi taze limon ile ovalayarak temizleyin. Taze limonun yanında limon suyu ya da limon esanslı sabun, deterjan gibi temizlik ürünleri de çamaşır suyu kokusunu bastırma konusunda etkilidir.

Çamaşır suyu kokusunu bastırmak için kullanabileceğiniz diğer bir yöntem ise; sirkedir. Sirke ile ellerinizi ovalayarak temizleyip yıkayın. Sirke, çamaşır suyu kokusunun temizlenmesini sağlayacaktır.

Çamaşır suyu kokusunu çamaşırlardan uzaklaştırmak için kolonya kullanabilirsiniz. Aynı zamanda, eldeki çamaşır suyu kokusunun giderilmesi için de kolonya tercih edebilirsiniz. Özellikle de limon kolonyası bu konuda büyük etki sahibidir. Limon kolonyası ile ellerinizi ovarak kokuyu çıkarabilirsiniz.


ÇAY LEKESİ NASIL ÇIKAR ? başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir