CAMLAR EN KOLAY NASIL SİLİNİR?

Camlar en kolay nasıl silinir? sorusuna en uygun cevapları, aşağıdaki maddelerde bulabilirsiniz.

Cam silmek için doğru zamanı seçmeniz gerekmektedir. Güneşin yoğun olduğu havalarda camlar parlayacak ve üzerindeki lekeleri farketmek oldukça zor olacaktır. Bu yüzden, bulutlu havalarda cam silmeyi tercih etmenizi öneriyoruz.

Camların buğulanması konusundan şikayetçi iseniz, silme bezini biraz gliserine batırarak camlarınızı silebilirsiniz. Gliserin sayesinde buğulanma olmayacaktır.

Camlarınızı sildikten sonra gazete kağıdı ile iyice kurularsanız, daha temiz ve parlak görünmesini sağlarsınız.

Camlardaki inatçı lekeleri çıkarmak için tel gibi sert cisimleri kesinlikle kullanmayın. Mikrofiber bez üzerine dökeceğiniz krem deterjan ile camınızı çizmeden lekeleri temizleyebilirsiniz.

Camların parlaması için silme suyu içine biraz tuz ekleyebilirsiniz. Ayrıca, limonu ortadan ikiye bölerek camlarınızı hızlıca silin ve biraz kurumasını bekleyip, temiz bir bezle temizleyin. Bu yöntemle de camları parlatabilirsiniz.

Pencerelerin köşelerini daha kolay temizleyebilmek için; ucu çok sivri olmayan bir bıçağın üzerini bezle sarın. Bu şekilde köşeleri rahatlıkla temizleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

EN ETKİLİ DUŞAKABİN TEMİZLİĞİ ÖNERİLERİ

En etkili duşakabin temizliği için aşağıda yer verdiğim yöntemleri uygulayabilirsiniz. Duşakabin nasıl temizlenir? Duşkabinin iyi …

Leave a Reply

Your email address will not be published.