CAMLAR EN KOLAY NASIL SİLİNİR?

Camlar en kolay nasıl silinir? sorusuna en uygun cevapları, aşağıdaki maddelerde bulabilirsiniz.

Cam silmek için doğru zamanı seçmeniz gerekmektedir. Güneşin yoğun olduğu havalarda camlar parlayacak ve üzerindeki lekeleri farketmek oldukça zor olacaktır. Bu yüzden, bulutlu havalarda cam silmeyi tercih etmenizi öneriyoruz.

Camların buğulanması konusundan şikayetçi iseniz, silme bezini biraz gliserine batırarak camlarınızı silebilirsiniz. Gliserin sayesinde buğulanma olmayacaktır.

Camlarınızı sildikten sonra gazete kağıdı ile iyice kurularsanız, daha temiz ve parlak görünmesini sağlarsınız.

Camlardaki inatçı lekeleri çıkarmak için tel gibi sert cisimleri kesinlikle kullanmayın. Mikrofiber bez üzerine dökeceğiniz krem deterjan ile camınızı çizmeden lekeleri temizleyebilirsiniz.

Camların parlaması için silme suyu içine biraz tuz ekleyebilirsiniz. Ayrıca, limonu ortadan ikiye bölerek camlarınızı hızlıca silin ve biraz kurumasını bekleyip, temiz bir bezle temizleyin. Bu yöntemle de camları parlatabilirsiniz.

Pencerelerin köşelerini daha kolay temizleyebilmek için; ucu çok sivri olmayan bir bıçağın üzerini bezle sarın. Bu şekilde köşeleri rahatlıkla temizleyebilirsiniz.


ÇAMAŞIR SUYU KOKUSU NASIL GİDERİLİR? başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir