ÇAPRAZ BANTLI BEBEK PATİĞİ YAPIMI

Çapraz bantlı bebek patiği yapımı konum ile sizlere pratik bir patik yapımını anlatacağım. Bebeklerin ayaklarını sıcak tutmak için kullanılan örgü patikler, annelerin severek hazırladıkları giyim ürünleridir. Çeşitli motifler ve süslemeler ile farklı tasarımlar oluşturulan bu patikler, tığ ve şişler ile örülüp hazırlanabiliyor. Bugün size anlatımını yapacağım pratik bebek patiği yapımına hemen geçmek istiyorum.

Bu kolay bebek patiği yapımı için istenilen renkte bir yün ip ve 2,5-3 numara şiş yeterlidir. Haraşo örgü ile kolay şekilde hazırlanan bir parçanın uygun yerlerinden dikilmesi ile elde edilen bu hoş bebek patiği değişik süslemeler ile süslenip kullanılabiliyor. Tek renk hazırlanabilen bu özel patik modelleri, isteğe göre akıllı ipler ile ya da farklı renklere sahip rengarenk ipler ile de hazırlanabilir.

Çapraz bantlı bebek patiği yapımı için bebeğinizin ayağına göre büyüklükte bir örgüye başlayın. Belirli bir boyuta kadar haraşo olarak örgüye devam edin. Aşağıda verdiğim şemaya göre ortasını açık şekilde örgüye devam edin. Bu açık kalan kısım bebeğinizin ayağını çok sıkmayacak şekilde olmalı, uzatılan kenarlar ise bant olacak genişlik ve boyutta örülmeli.

Kolay bebek patiği yapımı ile ilgili yazımın burada sonuna geldim. Siz de bebeğiniz için bu hoş modeli denemek istiyorsanız, aşağıda paylaştığım şema ve resimleri inceleyebilirsiniz. Kolay gelsin.

çarpraz-bantlı-bebek-patiği-yapımı


KEÇEDEN SPOR AYAKKABI PATİK MODELİ YAPMAK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir