Ana Sayfa / ÖRGÜ/TIĞ İŞİ / ANLATIMLI ÖRGÜLER / ÇAPRAZ BANTLI BEBEK PATİĞİ YAPIMI

ÇAPRAZ BANTLI BEBEK PATİĞİ YAPIMI

Çapraz bantlı bebek patiği yapımı konum ile sizlere pratik bir patik yapımını anlatacağım. Bebeklerin ayaklarını sıcak tutmak için kullanılan örgü patikler, annelerin severek hazırladıkları giyim ürünleridir. Çeşitli motifler ve süslemeler ile farklı tasarımlar oluşturulan bu patikler, tığ ve şişler ile örülüp hazırlanabiliyor. Bugün size anlatımını yapacağım pratik bebek patiği yapımına hemen geçmek istiyorum.

Bu kolay bebek patiği yapımı için istenilen renkte bir yün ip ve 2,5-3 numara şiş yeterlidir. Haraşo örgü ile kolay şekilde hazırlanan bir parçanın uygun yerlerinden dikilmesi ile elde edilen bu hoş bebek patiği değişik süslemeler ile süslenip kullanılabiliyor. Tek renk hazırlanabilen bu özel patik modelleri, isteğe göre akıllı ipler ile ya da farklı renklere sahip rengarenk ipler ile de hazırlanabilir.

Çapraz bantlı bebek patiği yapımı için bebeğinizin ayağına göre büyüklükte bir örgüye başlayın. Belirli bir boyuta kadar haraşo olarak örgüye devam edin. Aşağıda verdiğim şemaya göre ortasını açık şekilde örgüye devam edin. Bu açık kalan kısım bebeğinizin ayağını çok sıkmayacak şekilde olmalı, uzatılan kenarlar ise bant olacak genişlik ve boyutta örülmeli.

Kolay bebek patiği yapımı ile ilgili yazımın burada sonuna geldim. Siz de bebeğiniz için bu hoş modeli denemek istiyorsanız, aşağıda paylaştığım şema ve resimleri inceleyebilirsiniz. Kolay gelsin.

çarpraz-bantlı-bebek-patiği-yapımı

KEÇEDEN SPOR AYAKKABI PATİK MODELİ YAPMAK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

ŞİŞLE EN KOLAY ÖRME BEBEK PATİĞİ ANLATIMLI_0.jpg

ŞİŞLE EN KOLAY ÖRME BEBEK PATİĞİ ANLATIMLI

Şişle en kolay örme bebek patiği anlatımlı bir patik modeli arıyorsanız doğru adreste bulunuyorsunuz. Pratik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir