ÇAY FİNCANINDAN DEKORATİF SAKSI YAPMAK

Çay fincanından dekoratif yapmak çok güzel bir fikir. Çeşitli pratik fikirler ile siz de evlerinizde harikalar yaratabilirsiniz. Pratik fikirleri uygulayarak özellikle dekoratif eşyalar hazırlayabilir ve çeşitli geri dönüşüm projeleri uygulayabilirsiniz. Evinizde keyifli bir dekorasyon yapmak için paylaştığım pratik fikirlerden biri de bu saksı örneğidir.

Çay Fincanı ile Çiçek Saksısı Yapımı

Kullanmadığınız çay fincanlarını atmak yerine dekoratif saksı amacıyla kullanabilirsiniz. Kaktüs, aleo vera gibi bitkiler, küçük saksılar için idealdir. Çay fincanıyla da bu tür bitkiler için çok şık bir saksı oluşturmuş olacaksınız. Eğer imkanınız varsa, fincanı kırmadan altına bir delik açabiliyorsanız, daha kullanışlı bir saksıya dönüştürebilirsiniz. Eğer delik açamazsanız, fazla su ihtiyacı olmayan kaktüs gibi bitkileri yetiştirebilirsiniz. Aynı zamanda küçük saksıyı fincan içine yerleştirerek de kullanabilirsiniz. Böylece suladığınızda saksının içindeki fazla suyun fincan içine akmasını sağlayabilirsiniz. İstediğiniz herhangi bir renkteki çay fincanını saksı olarak kullanabilirsiniz. Balkon masaları için çok şık bir dekoratif detay olacaktır.

Source

cay-fincanindan-dekoratif-saksi-yapmak


ÖRGÜ BEBEK BOTU ÖRNEKLERİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir