ÇAYDANLIK NASIL PARLATILIR?

Çaydanlık nasıl parlatılır? Sorusunun cevabı için en ideal bilgileri sizlerle paylaşıyorum.

Bir bardak sirke içine biraz tuz ekleyip karıştırın. Tuz sirkenin içinde tamamen eriyinde çaydanlığınızı bu sirkeli karışımla temizleyin. Bu işlem sayesinde yeni alınmış kadar parlak bir çaydanlığınız olacaktır. Matlaşmış çaydanlıkların görünümlerini tamamen değiştiren bu yöntemi uygulamak çok basit. Ayrıca, bu yöntemi sadece çaydanlıklarınızda değil tüm eşyalarınızda ve evinizin her alanında kullanabilirsiniz.

Diğer bir yöntem olarak limon kabuklarından faydalanabilirsiniz. Limon kabuklarını çöpe atmak yerine çelik çaydanlıklarınızın parlatılmasını sağlayabilirsiniz. Limon kabuklarını küçük parçalar haline getirip çaydanlığınızı iyice ovun. Ardından da yıkayın ve pamuklu bez ile kurulayarak parlatın.

Elma kabukları da çelik çaydanlıkların parlatılmasında etkilidir. Elma kabuklarını soyup çaydanlığa ekleyin, içine de su doldurun ve ocağı açıp kaynatın. Sonrada normal temizlik yapabilirsiniz.

Temiz çaydanlığınıza geceden sirke ekleyip sabaha kadar bekletin. Sabah dizinde az birak bırakıp boşaltın. 1 yemek kaşığı karbonat ekleyin ve sünger ile iyice ovun.

Kireç sorunu için de sirkeli tuz karışımını kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

EN ETKİLİ DUŞAKABİN TEMİZLİĞİ ÖNERİLERİ

En etkili duşakabin temizliği için aşağıda yer verdiğim yöntemleri uygulayabilirsiniz. Duşakabin nasıl temizlenir? Duşkabinin iyi …

Leave a Reply

Your email address will not be published.