Ana Sayfa / EV İŞLERİ / ÇAYDANLIK NASIL PARLATILIR?

ÇAYDANLIK NASIL PARLATILIR?

Çaydanlık nasıl parlatılır? Sorusunun cevabı için en ideal bilgileri sizlerle paylaşıyorum.

Bir bardak sirke içine biraz tuz ekleyip karıştırın. Tuz sirkenin içinde tamamen eriyinde çaydanlığınızı bu sirkeli karışımla temizleyin. Bu işlem sayesinde yeni alınmış kadar parlak bir çaydanlığınız olacaktır. Matlaşmış çaydanlıkların görünümlerini tamamen değiştiren bu yöntemi uygulamak çok basit. Ayrıca, bu yöntemi sadece çaydanlıklarınızda değil tüm eşyalarınızda ve evinizin her alanında kullanabilirsiniz.

Diğer bir yöntem olarak limon kabuklarından faydalanabilirsiniz. Limon kabuklarını çöpe atmak yerine çelik çaydanlıklarınızın parlatılmasını sağlayabilirsiniz. Limon kabuklarını küçük parçalar haline getirip çaydanlığınızı iyice ovun. Ardından da yıkayın ve pamuklu bez ile kurulayarak parlatın.

Elma kabukları da çelik çaydanlıkların parlatılmasında etkilidir. Elma kabuklarını soyup çaydanlığa ekleyin, içine de su doldurun ve ocağı açıp kaynatın. Sonrada normal temizlik yapabilirsiniz.

Temiz çaydanlığınıza geceden sirke ekleyip sabaha kadar bekletin. Sabah dizinde az birak bırakıp boşaltın. 1 yemek kaşığı karbonat ekleyin ve sünger ile iyice ovun.

Kireç sorunu için de sirkeli tuz karışımını kullanabilirsiniz.

ÇELİKLER EN İYİ NASIL PARLATILIR? başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

CAMLAR EN KOLAY NASIL SİLİNİR?

Camlar en kolay nasıl silinir? sorusuna en uygun cevapları, aşağıdaki maddelerde bulabilirsiniz. Cam silmek için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir