CD PARÇALARINDAN MOZAİK TABAK YAPMAK

CD parçalarından mozaik tabak yapmak çok dahice bir fikir diyebilirim. Sanat eseri gibi bir görüntüye sahip olan mozaik tasarımlı tabak yapmak oldukça kolay. Eski CD’ler ya da kırtasiyeden satın alabileceğiniz herhangi bir CD’yi parçalayarak mozaikler haline getirebilirsiniz. Sonra da bu mozaikler ile çeşitli dekoratif süslemeler yapabilirsiniz.

CD Parçaları ile Mozaik Tabak Süslemesi

Mozaik süslemeler her zaman bir sanat icra eden ve ilgi çekici tasarımlardır. Mozaik süslemeleri çeşitli malzemelerle yapabilirsiniz. Ben size en düşük maliyetli hatta evinizde malzeme varsa, hiç maliyetsiz bir süsleme örneği paylaşmak istedim. Kullanmadığınız bir CD’yi küçük küçük parçalara ayırın. Parlak kısımları dışarıda kalacak şekilde, süsleyeceğiniz eşyanın üzerine düzenli bir şekilde yapıştırın. CD parçalarını birbirine bitişik şekilde yapıştırmayın. Aralarda çok hafif boşluklar kalmalı. Bu şekilde yapıştırmaları tamamladığınızda çok güzel bir sanat ürünü ortaya çıkarmış olacaksınız. CD parçaları ile yaptığınız bu mozaik sanatını, gururla herkese gösterebilirsiniz. Çok ilgi çekici ve şık görünümü ile hem hediye edebilir hem de kullanabilirsiniz.

Source

cd-parcalarindan-mozaik-tabak-yapmak


TUVALET KAĞIDI RULOSUNDAN PEÇETE HALKASI YAPMAK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir