ÇEMBER ÖRGÜLÜ KÜPE YAPIMI RESİMLİ ANLATIM

Çember örgülü küpe yapımı resimli anlatım konum ile sizlere çok hoş ve zarif bir takı tasarımından bahsedeceğim. Benim görür görmez denemek istediğim bu çalışmanın sizlerin de hoşuna gideceğini düşündüm ve hemen paylaşmak istedim. Daha önceden de farklı takı tasarımları ile ilgili yazılarım olmuştu, bunların tümüne takı tasarım kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Çember örgülü küpe yapmak için bize gerekli olan malzemeler; 2 adet telden çember, 2 adet küpe aparatı, küpeleri süslemek için minik aksesuarlar ve örgü için istediğiniz renkte naylonumsu ip. Örgü için kullanacağınız ipin özellikle ince olmasına dikkat etmeniz daha hoş bir örgü olması açısından önemlidir. İsterseniz bu örgü sırasında aralara minik minik boncuklar da koyabilirsiniz.

Çember örgülü küpe yaparken çember içine örgü yapmak için ilk olarak ipi büyük bir iğneye geçirin. Bu iğne ile örgüyü yapmak daha kolay olacaktır. Çemberin bir kenarına ipi düğümleyin ve diğer kenarlarına da belirli aralıklarda iğne ile düğüm atın. Bu düğümlenen yerlerden ip uzatıp iğneyi altından üzerinden geçirerek ağ örgüsü yapın. Daha sonra kalan aparat ve aksesuarları da ekleyerek küpe yapımını tamamlayın.

Çember örgülü küpe yapımının aşamalarının ardından şimdi sizlerle resimleri paylaşıyorum. Bu resimleri inceleyerek örgü hakkında daha detaylı bir inceleme yapabilirsiniz. Bu çemberde ağ örgüsünü isterseniz kolyelerde de kullanabilirsiniz.

source

çember-örgülü-küpe-yapmak-resimli-anlatım


FİMO HAMURUNDAN YÜZÜK YAPIMI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir