ÇENGEL İĞNELERDEN BİLEKLİK YAPMAK

Çengel iğnelerden bileklik yapmak, internette aksesuar yapımı araştırması yaparken karşıma çıkan ve ilgimi çeken bir çalışmalardan bir tanesi. İlk duyulduğunda kulağa hoş gelen bu fikir, uygulama aşamasında benim daha da hoşuma gitti. Sözü fazla uzatmadan, çengel iğneden bileklik yapımı çalışmasının detaylarına geçmek istiyorum.

Çengel iğneden bileklik nasıl yapılır sorusunun cevabına geçmeden önce bu çalışmada kullanılacak malzemelerden bahsetmek istiyorum. Çalışmanın temel malzemesi olan çengelli iğneleri en ufak boyutta olanlarından seçmeniz, bilekliğin daha zarif görünmesini sağlar. Çengel iğnelerin kalınlığına uygun renkli boncuklar ve 2 adet kola uygun boyutta tel, bu kolay bileklik yapımı için yeterli olacaktır.

Boncuklu bileklik yapımı için ilk olarak bir adet çengelli iğneyi alıp tek tarafına boncukları geçirin. Bu aşamada boncukların renklerini kendi zevkinize göre ayarlayın. Sonrasında iki telin içinden iğneyi çekip kapatın. Bu şekilde boncuklu kısımlar aynı yere denk gelecek şekilde bileklik yapımına devam edin.

Çengel iğneden bileklik yapımı çalışmasında boncukların seçimi tamamen sizin hayal gücünüze kalmış. İsterseniz rengarenk bir bileklik hazırlayıp yazın tüm enerjisini yansıtabilir, isterseniz de tek renk bir bileklik hazırlayıp kıyafetlerinizde hoş kombinler yaratabilirsiniz. Çengelli iğneden kolay bileklik yapımı aşamalarını resimli olarak aşağıda bulabilirsiniz. Kolay gelsin.

çengel-iğnelerden-bileklik-yapmak

source

İlginizi Çekebilir

Rulodan dürbün yapımı

TUVALET KAĞIDI RULOSUNDAN DÜRBÜN YAPIMI

Evlerimizde kullandığımız ürünlerden bittikten sonra bazılarını geri dönüşüme çevirerek tekrardan değerlendirebiliyoruz. Tuvalet kağıdı rulolarını kullanarak …

Leave a Reply

Your email address will not be published.