CEP TELEFONU İLE TUVALETE GİRMENİN TEHLİKELERİ

Cep telefonu ile tuvalete girmenin tehlikeleri kesinlikle gözardı edilmemesi gereken niteliktedir. Sağlığınız için günlük yaşantınıza da dikkat etmeniz gerekmektedir. Elimizden düşürmediğimiz cep telefonlarının hayatımızı ve sağlığımızı çok büyük derecede tehdit ettiğini bilmeniz gerekmektedir. Özellikle de tuvalette kullanılan cep telefonları çok büyük tehlike yaymaktadır. Bunun nedeni de;

  • Tuvaletler en çok mikrop ve bakteri yayan bölümlerdir. Cep telefonunu tuveletteyken kullanmak, bu bakterilerin cep telefonuna yapışmasına neden olmaktadır. Tuvaletten çıktıktan sonra telefonu elimizde tutmaya devam ediyoruz, bu da yetmezmiş gibi yemek masamıza kadar getiriyoruz. Bu durumunda sağlığımız direkt olarak etkilediğini bilmiyoruz. Tuvaletteki bakterilerin cep telefonuna yapışması sonrasında evin diğer yerlerine ve vücudumuza yayılmasına neden oluyoruz.
  • Sağlıklı bir yaşam sürmek için cep telefonunuzu düzenli olarak steril etmenizi öneriyoruz. Steril mendilleri ile her gün düzenli olarak cep telefonunuzu temizlerseniz, bakteri ve mikroplardan uzaklaştırmış olursunuz.
  • Cep telefonlarının bakteri ve mikrop yaymasını engellemek için başkalarının telefonunuzu ellemesine ve kullanmasına izin vermemelisiniz. Herhangi bir temas sonrasında cep telefonunuzu sterilize etmelisiniz.

LİMONLU SUYUN MUCİZEVİ FAYDALARI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir