orumcek-agi-modeli-dantel-ornegi
Dantel Örnekleri

ÇEŞİTLİ DANTEL MODELLERİ VE ÖRÜMCEK DANTEL YAPIMI

Çeşitli Dantel Modelleri Arasında Popülaritesini Ortaya Koyan Model: Örümcek Model

Daha çok çeyiz amaçlı karşınıza çıkabildiği gibi süs amaçlı yahut kar amaçlı olarak da çeşitli dantel modelleri her zevke hitap edebilecek güzellikte karşınıza çıkmaktadır.

Tülbent kenarlarında, çantalarda, elbiselerde, havlu kenarlarında, yakalarda, peçeteliklerde, fiskos üstlerinde, şapkalarda, mutfak ve salon örtülerinde ve aslında daha birçok yerde görebileceğiniz çeşitli dantel modelleri dikkatle incelendiğinde aslında yapımı pek de zor olmamasına rağmen oldukça ağır ve şık duran seçenekleri ile yanınızda olmaktadır. Peki, söz konusu dantel modelleri nelerdir ve nasıl yapılır? Dantel modelleri örümcek, çiçek, kuğu, halka vb. model çeşitliliğini sizlere sunarken örümcek modellindeki dantel yapımı hakkında bilgi edinmek ister misiniz?

Örümcek modeli dantel yapılışı için ilk olarak zincir çekmeniz sonrasında ise ilmeği uzatarak model için hazır duruma getirmeniz gerekir. Daha sonra ipi tığın üzerinde sarmanız ve az önce uzatılacak denilen ilmekten bir tanesini çıkarmalısınız. İlmeğin hemen yanında bulunan ip içerisinden tığı geçirip hemen sonrasında sık bir şekilde iğne yapmalı ve tığı tekrardan ipten geçirilerek bir ilmek daha almalısınız. Birlikte alacağınız iki ilmekle sık bir iğne daha yaptıktan sonra ilmeği uzatarak devam etmelisiniz. Söz konusu işlemleri tekrarladığınızda ise örümcek modeli yapılmış olacaktır.

En popüler dantel modelleri arasında yer alan örümcek modelin artık nasıl yapıldığını biliyorsunuz öyle değil mi?

İlginizi Çekebilir

ÇEYİZLİK MOTİF İŞLEMELİ PATİK YAPIMI

ÇEYİZLİK MOTİF İŞLEMELİ PATİK MODELİ

Çeyizlik Motif İşlemeli Patik Modeli Çeyizlik motif işlemeli patik modeli, hanımların çeyizlerinin başlıca parçaları arasında …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *