Ana Sayfa / EL İŞLERİ / ÇEYİZLİKLER / ÇEYİZLİK DANTEL MODELLERİ

ÇEYİZLİK DANTEL MODELLERİ

Çeyizlik dantel modelleri genç kızların en çok ilgi duyduğu konulardan biridir. Eskisine oranla günümüzde çok fazla kullanılmasa da yine de her genç kızın çeyizinde yer alan danteller, farklı pek çok şekilde hazırlanabiliyor. Kimi bayanlar evinin her köşesinde bu özel parçaları kullanmayı severken kimileri sadece belirli bölgelerde kullanmayı düşünüyor.

Çeyizlik dantel modelleri her sene olduğu gibi bu sene de farklı örnekler ile karşıma çıktı. Konuyu hazırlamak için araştırma yaparken baktığım dantel modellerinin genelinde basit ancak zarif örneklere yer verilmiş. Çeyizlik olduğu için özel aksesuar ya da özel iplerle hazırlanan bu modelleri hazırlarken kendi eviniz ya da diğer çeyizlik eşyalar ile uyumlu şekilde tasarlayabilirsiniz. Eğer modern yapılı bir ev dekorasyonu istiyorsanız, mümkün olduğunca sade örnekleri tercih etmelisiniz. Klasik dekorasyonda ise renkli dantel iplikleri ile şık tasarımlar gerçekleştirebilirsiniz. Son bir kaç yıldır çok yaygın olan vintage dekorasyonlar içinse kurdeleli, pullu dantel modelleri ideal.

Çeyizlik dantel modelleri hakkında verdiğim kısa bilgilerin ardından şimdi sizlerle en beğenilen çeyizlik dantel modelleri ile ilgili galeriyi paylaşıyorum. Resim galerimizi inceleyip siz de kendi çeyiz ya da eviniz için uygun örnekleri seçebilir, kendi zevkinize göre dantel ürünler hazırlayabilirsiniz.

ÇEYİZLİK DANTEL MODELLERİ

ÜÇGEN DANTEL MOTİFLERİ ŞEMALI ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

pike dantel kenarı ornekleri

PİKE DANTEL KENARI ÖRNEKLERİ

Pike Dantel Kenarı Örnekleri Danteller geçmişten günümüze dek varlığını koruyan ve değerini asla yitirmemiş olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir