Ana Sayfa / ÖRGÜ/TIĞ İŞİ / ANLATIMLI ÖRGÜLER / ÇİÇEK İŞLEMELİ BAYAN PATİK MODELİ YAPIMI


ÇİÇEK İŞLEMELİ BAYAN PATİK MODELİ YAPIMI

Çiçek işlemeli bayan patik modeli yapımı konum ile sizlere yine çok pratik bir bayan patik modelinin yapılışından bahsedeceğim. Daha önceleri de sizlerle paylaşmış olduğu kolay ve pratik bayan patik modelleri yazılarım mevcut. Bu yazılarımı da dilerseniz inceleyebilir, birbirinden farklı modellerde hoş bayan patik örnekleri hazırlayabilirsiniz. Şimdi sözü fazla uzatmadan bugünkü kolay bayan patik yapımının aşamalarını anlatmaya başlıyorum.

Kolay bayan patik modelini yapımı için ilk olarak 3 adet 10 ilmek genişliğe sahip parça hazırlayın. Eğer ayaklarınızın boyutu biraz büyükse 10 ilmek yerine daha fazla ilmek de yapmanız gerekebilir. Bu ebatı belirlerken her bir parçanın ayak yan tabanı ve alt tabanına denk geleceğini unutmayın. Uzunluk olarak ise ayak alt tabanı ve arka kısmını kaplayacak şekilde uzunluğa sahip parçalar hazırlayın.

Bayan patik modeli yapımı için ikinci aşama olarak hazırladığınız bu parçaları tığ ya da iğne ile dikerek birleştirin. Sonrasında ön kısımdan ilmek çıkarın ve düz örgü ile burun kısmı olacak şekilde uzatarak örün. İstediğiniz uzunluğa ulaşınca ilmekleri kesmeden şişten çıkarın ve tığ ile burun kısmını birleştirin. Sonraki aşama olarak istediğiniz yerleri dikip farklı renk ipler ile desen verin.

Çiçek işlemeli bayan patiği nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim konumun sonuna geldim. Anlatımını yaptığım patik modelinin resimli anlatımını aşağıda sizlerle paylaşıyorum. Kola gelsin.

çiçek-işlemeli-bayan-patik-modeli

FERMUARLI KOLAY CÜZDAN NASIL YAPILIR başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

2018-igne-oyasi-havlu-kenari

2018 İĞNE İŞİ KENAR OYALARI ÖRNEKLERİ

İğne işi ve iğne oyası modelleri hanımların oldukça ilgili olduğu konulardır. Yemeni, yazma, çeyizlik, yöresel, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir