Ana Sayfa / EL İŞLERİ / ÇİÇEK MOTİFLİ İĞNE OYASI YAPIM ÖRNEĞİ

ÇİÇEK MOTİFLİ İĞNE OYASI YAPIM ÖRNEĞİ

Çiçek motifli iğne oyası yapım örneği ile çok kısa sürede iğne oyasını öğrenmiş olacaksınız. İğne oyası, çok zor gibi görünen ancak, öğrenildiğinde çok kısa sürede tamamlanabilen bir el işidir. El işleri arasında en zarif görünüme sahip olan iğne oyalarından çiçek motifinin nasıl yapıldığını görmek için makalemdeki örneği inceleyebilirsiniz.

İğne oyası modellerinde en çok kullanılan tasarım çiçek motifleridir. Renk renk çeşit çeşit çiçek motifleri hazırlayabilirsiniz. Çiçek motifleri ile tasarladığınız iğne oyalarını yazma kenarlarında kullanabilirsiniz. En çok yazma üzerinde kullanılan iğne oyaları, mobilya örtüleri için de tercih edilebilmektedir. Beyaz yazma kenarına işlenen iğne oyaları, anadolu kültüründe halen kullanılmaktadır. Anadolu kadınlarının büyük bir bölümünde beyaz yazma ve zarif işlemeli iğne oyası örneklerini görebilirsiniz. Kadınların yapabileceği en zevkli el işlerinden biri olan iğne oyası, öğrenildiğinde çok kısa sürede tamamlanabilir hale gelir. İğne oyasını öğrenmek için el becerinize ve kendinize güvenmeniz gerekiyor.

Bu makalemde yer verdiği iğne oyası örneği çiçek motifinden oluşuyor. Çiçek motifli iğne oyası yapmak için görseli incelemenizi öneriyorum.

cicek-motifli-igne-oyasi-yapim-ornegi

EN ZARİF 2018 İĞNE OYASI MODELLERİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

ÇEYİZLİK MOTİF İŞLEMELİ PATİK YAPIMI

ÇEYİZLİK MOTİF İŞLEMELİ PATİK MODELİ

Çeyizlik Motif İşlemeli Patik Modeli Çeyizlik motif işlemeli patik modeli, hanımların çeyizlerinin başlıca parçaları arasında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir