Ana Sayfa / ÖRGÜ/TIĞ İŞİ / ANLATIMLI ÖRGÜLER / ÇİÇEKLİ BEBEK BATTANİYESİ YAPILIŞI RESİMLİ

ÇİÇEKLİ BEBEK BATTANİYESİ YAPILIŞI RESİMLİ

Çiçekli bebek battaniyesi yapılışı resimli konusu ile sizlere çok sevimli bir bebek battaniyesinin yapılışını anlatacağım. İnternette araştırma yaparken karşıma çıkan ve benim çok hoşuma giden bu bebek battaniyesi modelini ilk gördüğümde çok eğlenceli bir çalışma olduğunu düşündüm ve sizlerle hemen paylaşmak istedim.

Çiçek motifli bebek battaniyesinin yapımı için istediğiniz renklerde farklı 3 ip ve bu iplerin kalınlıklarına göre bir tığ kullanabilirsiniz. İsterseniz çiçek motiflerinde kullanmak için çok sayıda farklı renk ip de kullanabilirsiniz. Hatta evinizde artık küçük boyutlu ipleriniz varsa onları değerlendirebilirsiniz. Kız bebekler için bu bebek battaniyesini hazırlarken daha canlı renkleri kullanırken, erkek bebekler için hazırlarken daha koyu tonları kullanabilirsiniz.

Çiçek motifli bebek battaniyesini hazırlarken ilk olarak çiçek motiflerinden başlayın. Zincir ve trabzanlar ile orta kısmını yapın ve uzatarak yapraklarını oluşturun. Bu şekilde çiçeği bitirin. Çiçeğin etrafına taban rengi olarak seçtiğiniz ip ile trabzan ve kutucuklar yaparak battaniyeyi birleştirin ve bitirin.

Çiçekli bebek battaniyesi nasıl örülür sorusunun cevabını verdiğim konumun burada sonuna geldim. Bebeğinizin boyutuna göre istediğiniz kadar motif ile bu özel bebek battaniyesini hazırlayabilirsiniz. Modelin ve motifin detayları için sizlerle aşağıda bir resim paylaşıyorum. Umarım bebek battaniyesi modeli hoşunuza gitmiştir. Kolay gelsin.

çiçekli-bebek-battaniyesi-yapılışı

ESKİ KOTTAN EL ÇANTASI YAPMAK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

TIĞ İŞİ YAZLIK ÇOCUK ELBİSE YAPIMI

Yaz aylarında annelerin çocuklarına giydirebileceği yazlık tığ işi çocuk elbise yapımı yazısıyla sizlerin karşısındayız. 2018’e …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir