ÇİÇEKLİ BEBEK BATTANİYESİ YAPILIŞI RESİMLİ

Çiçekli bebek battaniyesi yapılışı resimli konusu ile sizlere çok sevimli bir bebek battaniyesinin yapılışını anlatacağım. İnternette araştırma yaparken karşıma çıkan ve benim çok hoşuma giden bu bebek battaniyesi modelini ilk gördüğümde çok eğlenceli bir çalışma olduğunu düşündüm ve sizlerle hemen paylaşmak istedim.

Çiçek motifli bebek battaniyesinin yapımı için istediğiniz renklerde farklı 3 ip ve bu iplerin kalınlıklarına göre bir tığ kullanabilirsiniz. İsterseniz çiçek motiflerinde kullanmak için çok sayıda farklı renk ip de kullanabilirsiniz. Hatta evinizde artık küçük boyutlu ipleriniz varsa onları değerlendirebilirsiniz. Kız bebekler için bu bebek battaniyesini hazırlarken daha canlı renkleri kullanırken, erkek bebekler için hazırlarken daha koyu tonları kullanabilirsiniz.

Çiçek motifli bebek battaniyesini hazırlarken ilk olarak çiçek motiflerinden başlayın. Zincir ve trabzanlar ile orta kısmını yapın ve uzatarak yapraklarını oluşturun. Bu şekilde çiçeği bitirin. Çiçeğin etrafına taban rengi olarak seçtiğiniz ip ile trabzan ve kutucuklar yaparak battaniyeyi birleştirin ve bitirin.

Çiçekli bebek battaniyesi nasıl örülür sorusunun cevabını verdiğim konumun burada sonuna geldim. Bebeğinizin boyutuna göre istediğiniz kadar motif ile bu özel bebek battaniyesini hazırlayabilirsiniz. Modelin ve motifin detayları için sizlerle aşağıda bir resim paylaşıyorum. Umarım bebek battaniyesi modeli hoşunuza gitmiştir. Kolay gelsin.

çiçekli-bebek-battaniyesi-yapılışı

İlginizi Çekebilir

YAZLIK KIZ BEBEK VE ÇOCUK ÖRGÜ ELBİSELERİ ARASINDAN SEÇİLMİŞ BASİT BİR MODEL!_4

YAZLIK KIZ BEBEK VE ÇOCUK ÖRGÜ ELBİSELERİ ARASINDAN SEÇİLMİŞ BASİT BİR MODEL!

Yazlık kız bebek ve çocuk örgü elbiseleri modellerinden jile elbise yapımını sizlere anlatacağız. Bunun için …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *