Ana Sayfa / HEDİYELİK / ÇİÇEKLİ ÇOCUK TACI YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

ÇİÇEKLİ ÇOCUK TACI YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Çiçekli çocuk tacı yapmak resimli anlatım başlığı ile ele aldığım bugünkü konumda minik kız çocukları için çok hoş ve sevimli bir saç aksesuarı yapımını anlatacağım. Hem annelerin, hem de minik kızların çok hoşuna gidecek olan bu çalışmanın detaylarını şimdi sizlerle paylaşıyorum

Çiçekli çocuk tacı yapmak için, keçe tarzı, kalın ancak şekil alan bir kumaş ya da kalın yapılı eva kağıdı kullanabilirsiniz. Her iki şekilde de aynı aşamaları yerine getirip taç için çiçek hazırlayabilirsiniz. Kumaş ya da kağıdın renk seçiminde çocuğunuzun kıyafetleri ya da kendi sevdiği renkleri tercih edebilirsiniz. Ben bu konuda mutlaka miniklerden de fikir almanızı tavsiye ederim.

Keçeden çiçekli çocuk tacı için ilk olarak elinizde bulunan kumaştan aşağıda resimlerde belirtilen boyut ve şekillerde kesin. Ardından ikiye katlayıp uçlarından şerit şeklinde kesin. Bu kesimi yaparken diğer ucun sonuna kadar gelmemeye dikkat edin. Uzun şerit şeklindeki kumaşın uç kısımlarına şerit şeklinde yapışkan sürün ve rulo şeklinde katlayın. Hazırladığınız bu ruloyu ince taç üzerine diğer parça ile birlikte monte edin. Ruloya çiçek şekli verdikten sonra tacı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Çiçekli çocuk tacı nasıl yapılır sorusunun detaylı anlatımı için aşağıdaki resimleri inceleyebilirsiniz. Bu şekilde hazırladığınız taçları kendi çocuğunuz kullanabileceği gibi çocuklarınızın arkadaşları için de hediye olarak hazırlayabilirsiniz.

source

çiçekli-çocuk-tacı-yapmak-resimli-anlatım

ÜÇGEN DANTEL MOTİFLERİ ŞEMALI ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

TIĞ İŞİ YAZLIK ÇOCUK ELBİSE YAPIMI

Yaz aylarında annelerin çocuklarına giydirebileceği yazlık tığ işi çocuk elbise yapımı yazısıyla sizlerin karşısındayız. 2018’e …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir