Ana Sayfa / ÖRGÜ/TIĞ İŞİ / ANLATIMLI ÖRGÜLER / ÇİÇEKLİ HAVLU KENARI YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

ÇİÇEKLİ HAVLU KENARI YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Çiçekli havlu kenarı yapmak resimli anlatım yazımda sizlere çok basit bir havlu kenarı yapımından bahsedeceğim. Hem basit hem de çok hoş bir görüntüsü olan bu örnek, benim severek havlularda kullandığım bir model. Siz de bu örneği hem el havlularında, hem mutfak havlularında hem de banyo havlularında kullanabilirsiniz.

Çiçekli havlu kenarı modelleri, belki de havlular için en fazla kullanılan modellerden. Farklı şekillerde örüp hazırlanan bu havlu kenarları, evin her ihtiyaç alanında kullanılabiliyor. Ben kendi evimde en çok mutfakta el havlusu olarak kullanmayı tercih ediyorum.

Dantelden çiçekli havlu kenarı örneği yapımı için zincir ve trabzan yapmayı bilmeniz yeterli. Halka yaparak başlanan havlu kenarına 4 adet trabzan 3 zincir ve yine 4 trabzan şeklinde örgü ile devam edilir. Bu şekilde çiçeğin ana gövdesi ve yan yaprakları yapılır. Havlunun uzunluğuna göre örmeye devam edilir.

Çiçekli havlu kenarı nasıl yapılır sorusunun cevabını resimli olarak almak için aşağıdaki aşamaları inceleyebilirsiniz. Canlı renkler ile çok hoş duran bu örneği, akıllı dantel ipliği denilen çok renkli ebruli ipler ile de hazırlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

çiçekli-havlu-kenarı-yapmak-resimli-anlatım

source

KARTONDAN ANLATIMLI ORGANİZATÖR YAPMAK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

goblen-nasil-yapilir-1

GOBLEN NASIL YAPILIR?

Goblen Nasıl Yapılır? Goblen yapımı, oldukça beğenilen ve ilgilileri için ön plana çıkan modeller arasında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir