Çiçekli Lif Örnekleri ve Yapılışı

Çiçekli Lif Örnekleri ve Yapılışı

 

 

Çiçekli lif örnekleri, çeyizinde ya da banyolarında hoş ve estetik görünen liflere yer vermek isteyen hanımların internet sitemizde en çok arattığı konuların başında gelmektedir. Çiçekler, çok eski zamanlardan beri insan yapımı ürünlerin estetikliğini sağlamak için kullanılan detaylar arasındadır. Çiçek modelli lif örnekleri de özellikle yeni gelin çeyizlerinde bulunan parçalar arasındadır. Lif ve havlular, çeyizlerde önemli bir yer kapladıklarından ötürü, bu liflerin yapılışı da hanımlar açısından çokça merak edilen bir konudur. Pek çok lif modeli bulunmakla beraber, çiçekli modeller genellikle en çok yapılan ve en çok satılan modeller arasında bulunmaktadır.

Çiçekli Lif Örneği Nasıl Yapılır?

 

Çiçekli lif örneği yapmak istiyorsanız, bir ipe zincir çekmekle işe başlayın. 10 adet zincir çektikten sonra zincirlerin içini doldurup fıstık yapın. Dilerseniz bu aşamada trabzan da kullanabilirsiniz. Tamamen zevkinize bağlı olarak oluşturmuş olduğunuz örgüde, kasnaklar kullanabilir, kasnağın etrafına geçirmiş olduğunuz halkalar ile çiçeğin yaprağını oluşturabilirsiniz.

Her bir model farklı şekilde örüldüğünden ötürü, modeli belirlemek bu noktada size yardımcı olacak detaylar arasında yer almaktadır. Zira sıradan çiçekli bir model ile papatya model çiçek lifi farklı şekillerde örülmektedir. Basit modellerden başlayarak zor modellere doğru geçiş yapabilir, örgü örme konusunda başarılı bir adım atabilirsiniz. Çiçekli lif örneği için siz de bizi takip edin.

İlginizi Çekebilir

TUNUS İŞİ BEBEK ELBİSESİ

Tunus İşi Bebek Elbisesi   Bebeklerimiz en değerli varlıklarımızdır. Özellikle anneler olarak kız ya da …

Leave a Reply

Your email address will not be published.