Ana Sayfa / HEDİYELİK / ÇİÇEKLİ TOKA YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

ÇİÇEKLİ TOKA YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Çiçekli toka yapmak resimli anlatım başlığı ile anlatımını yapacağım bu çalışmada, küçük kız çocukları için sevimli ve zarif tokalar hazırlayacağız. Daha önce benzer şekilde yine kız çocuklarının çok hoşuna gidecek ev yapımı toka ve takı ürünlerine sitede yer vermiştim. Dilerseniz o konulara da göz atıp çocuklarınız için farklı ürünler ortaya çıkarabilirsiniz.

Evde çiçekli toka yapımı için sade bir toka, biraz büyükçe bir boncuk ve dalgalı şekli olan uzunca bir kurdeleye ihtiyacımız var. Bu dalgalı kurdele eğer elinizin altında yoksa düz kurdele ile ya da uzun ince kumaş parçaları ile de benzer şekilde çiçekler elde edebilirsiniz. Bu yöntem ile hazırladığınız çiçekleri tokalarda kullanabileceğiniz gibi aynı şekilde taç ya da farklı takılarda da kullanabilirsiniz.

Çiçekli toka yapımı için ilk olarak uzun kurdelenin kenarlarından birbirine tutturun ve daire şeklinde bir kurdele elde edin. Bu dairenin kenarından dikiş ipliği ve iğnesi ile büzdürme yapın. Düzdürdüğünüz kurdelenin ortasına uygun renkte ve şekilde boncuğu yerleştirin. Hazırladığınız çiçekleri istediğiniz yere monte edip kullanabilirsiniz.

Kumaştan çiçekli toka yapımı konumun sonunda sizlerle daha detaylı bilgi almanız için resimleri paylaşıyorum. Bu resimleri inceleyip sizde kendi çocuğunuz için hoş çiçekli tokalar hazırlayabilirsiniz.

source

çiçekli-toka-yapmak-resimli-anlatım

ÜÇGEN DANTEL MOTİFLERİ ŞEMALI ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

hücre modeli yapilisi

HÜCRE MODELİ ÖDEVİ YAPILIŞI VİDEOLU ANLATIMI

Ödev konularından olan hücre modeli yapılışı ödevi için nasıl yapılır ve videolu anlatımını sizler için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir