cift tig dikis egitimi
cift tig dikis egitimi

ÇİFT TIĞ DİKİŞ EĞİTİMİ

Tığ aracılığıyla dikiş yapmak birçok bayanın kullandığı bir yöntemdir. Fakat tabii bu yöntemin de farklılıkları ve zorlı-ukları bulunmaktadr. Çift tığ dikiş ise bunlardan biridir. Çift tığ dikiş birçok modelde kullanılan bir yöntem olduğu için bayanlar bu yöntemi öğrenmek için çabalamaktadırlar.

cift tig dikis egitimi
cift tig dikis egitimi

Sizlere bu yazımızda çift tığ ve çift tığın nasıl yapıldığı hakkında bilgiler vereceğiz. Ücretsiz dikiş eğitimleri arasında çift tığ dikiş eğitimi de verilmektedir. Bizler de bu eğitimleri size görsellerle destekleyerek vereceğiz.

Çift Tığ Dikiş Nedir?

Çift tığ dikiş farklı iplerin kullanılarak yapıldığı örgüler için kullanılan bir tekniktir. Genellikle battaniye, boyunluk, atkı gibi ürünlerin örülmesinde kullanılır. Iki ya da daha fazla renkteki iple örgü yapma imkanı sunan çift tığ dikiş bayanşarn en çok merak ettiği tığ işi örgüler arasında yer almaktadır.

cift tig dikis egitimi
cift tig dikis egitimi

Çift Tığ Dikiş Nasıl Yapılır?

Çift tığ dikiş eğitiminde de verilen bilgilerden de faydalanarak bu modeli rahatlıkla yapabilirsiniz. Özellikle artan ipleri değerlendirmek için kullanılan bu teknik oldukça avantajlıdır. İstediğiniz renkte artan iplikleri kullanarak yapabileceğiniz bu modeli birçok örgü çeşitinde kullanabilirsiniz.

cift tig dikis egitimi
cift tig dikis egitimi
cift tig dikis egitimi
cift tig dikis egitimi

Çift tığ yapımında öncelikle istediğiniz boyutta trabzan çekerek başlayın. Çektiğiniz trabzanın üzerine sıra boyunca iki taraflı sık iğne uygulayın. Ilk sırayı bu şekilde tamamlayarak ipi kesin. Ardından bir üst sıraya farklı renkteki bir ip kullanarak geçin. Bu sırada da alttaki trabzanların üzerine yine 2 kere batarak sık iğne çekin ve sırayı tamamlayın, ipi kesin. İstediğiniz boyuta gelene kadar bu işlemi tekrarlayın. İşte bu kadar basit.

Hem Renkli Hem De Kolay Bir Örgü

Farklı renkteki ipleri kullanarak örülen bu model son derece basit bir şekilde gerçekleşmektedir. Pratik ve kullanışlı olan örgüyü çok ksa sürede tamamlayarak kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Birçok örgünün yapımında kullanılan çift tığ ile dilerseniz yumuak ipleri kullanarak bebeğinize yelek, hırka gibi ürünler örebilirsiniz. Bu kadar kolay ve güzel olan örgünün hala çok sık kullanılmamasına da açıkçası şaşırıyoruz.

Artan İplerden Tasarruf Edin

Artan ipleri değerlendirme fırsatı sunan çift tığ dikiş eğitimi bir nevi tasarruf etme imkanı da sunmaktadır. İstediğiniz renkte artan ipten yapacağınız bu teknikle örülen örgüler birçok ürün yapımında kullanılmaktadır. Bu modelle istediğiniz örgüyü yapabilirsiniz. Sağlam ve kullanışlı olan çift tığ örgü ile daha çok atkı, boyunluki bere gibi ürünler örülmektedir.

İlginizi Çekebilir

kanavice-lavanta-yapimi-2

KANAVİÇE LAVANTA YAPIMI

Kanaviçe lavanta yapımı, son zamanlarda oldukça popüler olan, örgü ve çeşitli hobileri yapmaya hevesli olan …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *