CİLTTEKİ GÖZENEKLERİ KAPATMAK İÇİN MASKE TARİFLERİ

Ciltteki gözenekleri kapatmak için maske tarifleri ile siz de gözeneklerinizi sıkılaştırabilirsiniz.

Gözenekleri Sıkılaştıran Bitkisel Cilt Maskeleri:

Soda ile cilt gözeneklerinizi sıkılaştırabilirsiniz. Soda ile yüzünüze yıkayarak, gözeneklerin kapanmasını sağlayabilirsiniz. Sodayı buz haline getirerek cildinize sürebilirsiniz.
Gül suyunu sabah akşam cildinize sürerek ferahlatır ve gözenekleri sıkılaştırırsınız.
Kuşburnunu çay gibi demleyin ve cildinize sürerek gözenekleri kapatın.
Kayısı çekirdeği yağı kremi de, cilt sarkmaları, vücut sarkmaları, kırışıklıklar ve gözenekler üzerinde etkilidir.
Olgunlaşmış bir adet domatesi sorun ve püre haline getirin. Hazırladığınız püreyi cildinize sürün. Gözenekleri kapan ve sıkılaştıran doğal etkisi vardır.
Bir kaşık doğal bal ve 3-4 damla kadar limon suyunu karıştırıp cildinize sürün. Haftada bir uygularsanız, gözeneklerinizi kapatabilirsiniz.

Gözenekleri Sıkılaştırmak ve Kapatmak için Farklı Tarif;
2 yemek kaşığı yoğurt,
2 yemek kaşığı un,
Biraz gülsuyu
Malzemelerin tümünü karıştırıp krem kıvamına getirin. Yüzünüze sürüp 20 dakika kadar bekleyin. Ardından da yüzünüzü yıkayın. Gözeneklerin kapandığını daha ilk anda farkedeceksiniz. Haftada bir uygulayın.


TIRNAKLARINIZDAKİ BEYAZ LEKELERE DİKKAT başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir