ÇOCUKLAR İÇİN EĞİTİCİ DUVAR SÜSÜ YAPIMI

Çocuklar için eğitici duvar süsü çalışması internette eğitici el işi çalışmaları araştırması yaparken buldum. Çocukların el becerisi ve yaratıcılıklarını ortaya koymasına yardımcı olacak bu duvar süslerini beraber yapıp çocuğunuz ile hem keyifli hem de faydalı zamanlar geçirebilirsiniz. Okullarda da el işi çalışması ya da proje ödevi olarak karşımıza çıkan bu çalışmanın detaylarını şimdi size aktarıyorum.

Çocuklar için eğitici çalışmalar arasında yer alan mini duvar süsü yapımı için minik bir karton, minik bir dal parçasına benzer malzeme, iğne ve ip yeterlidir. Bu çalışmada yumuşak bir süs elde etmek için havlu ipi de denilen biraz kalın ve yumuşak iplerden kullanılabilir. Tek renk olarak hazırlanabilen duvar süsünü isterseniz farklı renklerde de hazırlayabilirsiniz.

Mini duvar süsü yapımında kartondan yapılan minik kilim tezgahları kullanılıyor. Bu tezgahların yapımı ile ilgili detayları anlattığım bir yazım sitede mevcut. Daha önce hazırlamadıysanız bu yazımıza göz atarak kartondan kilim tezgahı yapımının detaylarını öğrenebilirsiniz. Karton tezgahlar ile hazırlanan mini kilim desenlerinin ucuna farklı büyüklükte ponponlar eklenerek daha hoş bir tasarım yapılabilir.

Bu yöntem ile hazırladığınız mini süsleri dilerseniz dolap süsü ya da buzdolabı süsü olarak da kullanabilirsiniz. Eğitici duvar süsü yapımı aşamalarını aşağıdaki resimlerden takip edip çocuklarınız ile birlikte hazırlayabilirsiniz.

çocuklar-için-eğitici-duvar-süsü-yapmak

source

İlginizi Çekebilir

Rulodan dürbün yapımı

TUVALET KAĞIDI RULOSUNDAN DÜRBÜN YAPIMI

Evlerimizde kullandığımız ürünlerden bittikten sonra bazılarını geri dönüşüme çevirerek tekrardan değerlendirebiliyoruz. Tuvalet kağıdı rulolarını kullanarak …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *