dağ manzara resmi nasıl kolay çizilir

ÇOCUKLAR İÇİN EN KOLAY MANZARA ÇİZİMİ

Çocukların hayal güçlerini geliştirmek ve zeka gelişimlerini desteklemek için anne babalar okul öncesi dönemlerde evde aktivite yapmaya özen göstermeli. Gün içerisinde belirli saatlerde anne ve babaları ile kaliteli vakit geçiren çocukların en fazla gerçekleştirdiği aktivite resim yapmaktır. Bu düşünceden yola çıkarak bugün ilk çizim aşamasını geçen çocuklar için en kolay manzara çizimi detaylarını işlemeye karar verdik. Çocuklar için kolay ve pratik resim yapmayı sağlayacak olan bu örnek çizimlerden resim yapmaya meraklı ancak kendini bu konuda çok yetenekli hissetmeyen yetişkinler de yararlanabilir.

dağ manzara resmi nasıl kolay çizilir
dağ manzara resmi nasıl kolay çizilir

Çocuklar ilk resim çizimine başladığında çevresinde gördüklerini ya da doğada var olan nesneleri çizmek ve renklendirmekten hoşlanırlar. Bu nedenle ilk resim modellerinde güneş, bulut, çiçek, dağ, deniz ve insan gibi nesnelere mutlaka yer verilmeli. Örnek resimdeki gibi bir çizim okul öncesi çocuğunuzun hayal gücüne katkı sağlayıp el becerilerini geliştirmesinde etkili olabilir.

Deniz Kıyısı ve Kolay Yelkenli Çizimi
deniz kıyısı ve kolay yelkenli çizimi

Deniz kıyısı, sevimli martılar ve küçük bir yelkenlinin yer aldığı yukarıdaki gibi bir örnek de çocukların çok hoşuna gidecektir. Basit çizgiler ile oluşturulan bu tür bir resimde her detayı çocuğunuz yapamayabilir. Bu konuda anne abalar olarak yardımcı olmanız gerekebilir. Düz ve basit çizimleri çocuğunuza yaptırabilir, diğer detayları siz kendiniz yapabilir ve en son aşamada renklendirmeyi çocuğunuza bırakabilirsiniz.

kolay dağ ova yeşillik resmi çizme
kolay dağ ova yeşillik resmi çizme

Yukarıda verdiğimiz son örnek resim diğerlerine göre biraz daha fazla detaylı görünebilir size. Okul öncesi çocukların çok fazla yapamayacağı bu tarz bir resmi anne ya da babalar karbon kağıt ile çizebilir ve sonrasında çocuklarının bu çizgiler üzerinden gitmesini isteyebilir. Biraz soluk renkte olan resmin üzerinden canlı renkler giderek yeni bir resim oluşturan çocuklar zaman içinde bu tür aktiviteler ile el becerilerini daha da geliştirip kendi kendilerine bu resimleri çizmeye başlayacaktır.

Kolay manzara çizimi konusunda verdiğimiz örnek resimler ya da benzerleri ile siz de çocuğunuzun resim gelişimine katkı sağlayabilir, onun kaliteli vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

kuzu-disi-orgu-modeli-yogun-orgu-sekli-anlatimii

KUZU DİŞİ ÖRGÜ MODELİ NASIL YAPILIR

Yumuşacık Ve Şık Bir Örgü İçin  Kuzu Dişi Örgü Modeli Yapımı: Her eşyanın fabrika üretimi …

Leave a Reply

Your email address will not be published.