ÇOCUKLAR İÇİN TIĞ İŞİ SANDALET YAPIMI

Çocuklar için tığ işi sandalet yapımı konusu ile çok sevimli ve çok hoş bir örme sandaletin yapımından bahsedeceğim. Çocuklar ve bebeklere özel tığ ile yapılan bu özel sandalet modeli, benim çok hoşuma gitti. Sizlerin de hoşuna gideceğini düşündüğüm için hemen paylaşmak istedim.

Çocuklar için tığ işi sandalet modelinin yapımına normal patik yapımına başlar gibi taban kısmından başlayın. Bu tabanı çocuk ya da bebeğinizin ayak büyüklüğüne göre ayarlayabilirsiniz. Taban kısmını bitirdikten sonra ilk olarak sandaletin arka kısmını hazırlayın. Bunun için tabandan istediğiniz sayıda ilmek çıkarın ve 2-3 sıra sık iğne yapın. En son sırada zincirlerden büyük kirpik yapıp sandalete desen verin.

Tığ işi çocuk sandaletinin ön kısımı için 2 adet aynı boyda zincir kordon hazırlayın. Bu zincir kordonları sandaletin ön kısmına birleştirin. Çapraz şekilde konumlandırın ve tam orta kısmına ördüğünüz çiçek motifini dikin. Son olarak çocuğunuzun ayak bileğine göre bir adet daha kordon zincir yapıp sandaletin bilek kısmını hazırlayın.

Kız çocukları için tığ işi sandalet nasıl yapılır konusu hakkındaki yazımın sonuna geldim. Anlatmaya çalıştığım sandalet modelinin yapım aşamalarını aşağıda resimlerde bulabilirsiniz. Kolay gelsin.

çocuklar-için-sandalet-patik-modeli


KEÇE KUMAŞINDAN KAKTÜS İĞNELİK YAPMAK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir