ÇOCUKLAR İÇİN TIĞ İŞİ SANDALET YAPIMI

Çocuklar için tığ işi sandalet yapımı konusu ile çok sevimli ve çok hoş bir örme sandaletin yapımından bahsedeceğim. Çocuklar ve bebeklere özel tığ ile yapılan bu özel sandalet modeli, benim çok hoşuma gitti. Sizlerin de hoşuna gideceğini düşündüğüm için hemen paylaşmak istedim.

Çocuklar için tığ işi sandalet modelinin yapımına normal patik yapımına başlar gibi taban kısmından başlayın. Bu tabanı çocuk ya da bebeğinizin ayak büyüklüğüne göre ayarlayabilirsiniz. Taban kısmını bitirdikten sonra ilk olarak sandaletin arka kısmını hazırlayın. Bunun için tabandan istediğiniz sayıda ilmek çıkarın ve 2-3 sıra sık iğne yapın. En son sırada zincirlerden büyük kirpik yapıp sandalete desen verin.

Tığ işi çocuk sandaletinin ön kısımı için 2 adet aynı boyda zincir kordon hazırlayın. Bu zincir kordonları sandaletin ön kısmına birleştirin. Çapraz şekilde konumlandırın ve tam orta kısmına ördüğünüz çiçek motifini dikin. Son olarak çocuğunuzun ayak bileğine göre bir adet daha kordon zincir yapıp sandaletin bilek kısmını hazırlayın.

Kız çocukları için tığ işi sandalet nasıl yapılır konusu hakkındaki yazımın sonuna geldim. Anlatmaya çalıştığım sandalet modelinin yapım aşamalarını aşağıda resimlerde bulabilirsiniz. Kolay gelsin.

çocuklar-için-sandalet-patik-modeli

İlginizi Çekebilir

YAZLIK KIZ BEBEK VE ÇOCUK ÖRGÜ ELBİSELERİ ARASINDAN SEÇİLMİŞ BASİT BİR MODEL!_4

YAZLIK KIZ BEBEK VE ÇOCUK ÖRGÜ ELBİSELERİ ARASINDAN SEÇİLMİŞ BASİT BİR MODEL!

Yazlık kız bebek ve çocuk örgü elbiseleri modellerinden jile elbise yapımını sizlere anlatacağız. Bunun için …

Leave a Reply

Your email address will not be published.