Ana Sayfa / EL İŞLERİ / İĞNE OYASI / ÇOK KİBAR OYALAR

ÇOK KİBAR OYALAR

İğne oyası, dantele oranla daha uğraş verici ancak daha ince ve kibar duran bir örgü tekniğidir. Bu özel teknik özellikle bazı yörelerde daha fazla uygulanırken bazı yörelerde nadiren yapmayı bilene rastlanır. İğne oyasının fazla yapılmadığı bölgelerde bu örme tekniği bilen ve kullanan hamarat hanımlar, bu hobilerini aynı zamanda ek gelir kaynağına da dönüştürmüştür. Bugün sizler için yaygın olarak kullanılan çok kibar oyalar konusunu işledik. Özellikle tülbent kenarı olarak kullanılan bu iğne oyalarının sizin de hoşuna gideceğine eminiz…

İğne oyası, ince işlemesi ile çok zarif ve kibar duran bir örgü tekniğidir. Bu teknik ile işlenen masa örtüsü, vitrin takımı, oda takımı, sehpa örtüsü ve diğer işlemeler kibar göründükleri kadar dayanıklılıkları ile de tercih sebebi oluyor. Tülbent kenarı olarak en ideal oya türleri iğne oyalarıdır. Özellikle minik motifler şeklinde yapılan ince oyalar yazma kenarları için son derece ideal. Kullanılan yazmadaki desenlere göre desenleri belirlenen bu örneklerde renk olarak da yazma renkleri ve tonlarından yararlanılabilir. Günlük kullanmak için ideal olan iğne oyası örnekleri, çeyizlik yazmalarda da sıkça kullanılıyor.

İğne oyası yazma kenarları hakkında verdiğimiz kısa bilgilerin ardından çok kibar oyalar resim galerimizi sizlerle paylaşıyoruz. İsterseniz daha önce paylaştığım tülbent oyaları örneklerinede bakabilirsiniz.

Çok Kibar Oyalar

EL İŞİ İĞNE OYASI MUTFAK HAVLU KENARI ÖRNEKLERİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

EN YENİ OYA ÖRNEKLERİ

Son zamanların trendlerinden biri de en yeni oya örnekleri ve işlemeleridir. Oya, birbirinden güzel renkteki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir