İğne oyası, dantele oranla daha uğraş verici ancak daha ince ve kibar duran bir örgü tekniğidir. Bu özel teknik özellikle bazı yörelerde daha fazla uygulanırken bazı yörelerde nadiren yapmayı bilene rastlanır. İğne oyasının fazla yapılmadığı bölgelerde bu örme tekniği bilen ve kullanan hamarat hanımlar, bu hobilerini aynı zamanda ek gelir kaynağına da dönüştürmüştür. Bugün sizler için yaygın olarak kullanılan çok kibar oyalar konusunu işledik. Özellikle tülbent kenarı olarak kullanılan bu iğne oyalarının sizin de hoşuna gideceğine eminiz…

İğne oyası, ince işlemesi ile çok zarif ve kibar duran bir örgü tekniğidir. Bu teknik ile işlenen masa örtüsü, vitrin takımı, oda takımı, sehpa örtüsü ve diğer işlemeler kibar göründükleri kadar dayanıklılıkları ile de tercih sebebi oluyor. Tülbent kenarı olarak en ideal oya türleri iğne oyalarıdır. Özellikle minik motifler şeklinde yapılan ince oyalar yazma kenarları için son derece ideal. Kullanılan yazmadaki desenlere göre desenleri belirlenen bu örneklerde renk olarak da yazma renkleri ve tonlarından yararlanılabilir. Günlük kullanmak için ideal olan iğne oyası örnekleri, çeyizlik yazmalarda da sıkça kullanılıyor.

İğne oyası yazma kenarları hakkında verdiğimiz kısa bilgilerin ardından çok kibar oyalar resim galerimizi sizlerle paylaşıyoruz. İsterseniz daha önce paylaştığım tülbent oyaları örneklerinede bakabilirsiniz.

Çok Kibar Oyalar

Güzel İğne Oyasımore
Kibar Boncuklu İğne Oyasımore
İnce İğne Oyasımore
Motifli İğne Oyasımore
Kibar İğne Oyası Modellerimore
Çiçekli İğne Oyasımore
Renkli İğne Oyası Yazma Kenarımore
Boncuklu İğne Oyasımore
Pembe İğne Oyasımore
Mor İğne Oyasımore
Turuncu İğne Oyasımore