converse bebek patiği yapılışı

CONVERSE BEBEK PATİK YAPILIŞI ANLATIMLI

Converse bebek patikleri, annelerin en çok severek yaptıkları patik modellerinden biridir. Yapımı çok kolay olan bu patikler, farklı renkler ve değişik desenler ile hazırlanabiliyor. Bebeklerinizin ayak boyutuna göre farklı boyutlarda hazırlayabileceğiniz converse patiklerin yapımı ve resimli anlatımını converse bebek patik yapılışı anlatımlı konu başlığı ile inceledik. Siz de resimleri inceleyip kendi bebeğinize göre bu hoş patiklerden yapabilirsiniz.

converse patik tabanı

converse patik tabanı

Converse bebek patiği yapımı için ilk olarak bebek ayağına göre bir taban yapılır. Bu taban için yaklaşık 20 adet zincir çekilir ve zincirlerin etrafına 3’lü trabzanlar yapılır. Resimdeki gibi 3 tur dönüldükten sonra patiğin taban kısmı oluşmuş oluyor.

bebek patiği tabanı

bebek patiği tabanı

Taban kısmından sonra yan kenarlar için trabzan yapımına devam edilir. Ancak bu sırada ilmek batırmayı biraz şekildeki gibi dıştan yapmak gerekir.

bebek patiği yapılışı

bebek patiği yapılışı

Bu şekilde yapılan trabzanlar taban üzerinde dik durup yan kenarları oluşturacaktır.

converse patik yanı

converse patik yanı

2 sıra trabzan yapılır. Bu trabzanları yaparken dönüş kısımlarında şekle göre arttırma yapılabilir.

converse bebek patiği

converse bebek patiği

2 sıra trabzandan sonra farklı bir renk ip ile sık iğne yapılır. Örneğimizde kırmızı ip kullanılmış ancak siz erkekler için mavi, kızlar için pembe ya da farklı bir renk kullanabilirsiniz.

bebek patiği yanı

bebek patiği yanı

Renkli sık iğnenin ardından bir sırada beyaz sık iğne yapılır ve tabanla yan kısım bitirilir.

bebek patiği yapma

bebek patiği yapma

Converse patiğin burun kısmı çatak iğneler ile sabitlenir ve diğer kısmı azaltma yapılarak 5 sıra trabzan yapılır.

converse bebek patiği yapılışı

converse bebek patiği yapılışı

Son aşamada beyaz renk ile patiğin burun kısmından parça çıkarılır ve patik boyuna göre uzatılır. Zincir şeklinde bağcıklar örülür, converse markasının yuvarlak amblemi yapılır ve eklenir.

Örgü converse patik yapımı ile bebek ve çocuklarınız için çok şık ürünler hazırlayabilirsiniz. Aynı modeli ayak boyutuna göre dilerseniz kendiniz için bile hazırlayabilir, spor*şık patikleriniz ile beğeni kazanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir