ÇORAP İLE PRATİK BALERİN TOPUZU YAPMAK

Çorap ile pratik balerin topuzu yapmak konusu ile herkesin bildiği, hoş bir topuz modeli olan balerin topuzunun en pratik yapım şekillerinden birini anlatacağım. Balerin topuzu hem küçük kız çocuklarında, hem genç kızlarda, hem de orta yaşlı bayanlarda çok şık duran bir saç modelidir. Bu nedenle sizlerin de çok ilgisini çekeceğinizi düşündüğüm topuz modelinin yapım aşamalarına geçmek istiyorum.

Balerin topuzu yapımı için ilk olarak tek bir çorabın ucunu kesin. Bunu bir çeşit topuz süngeri olarak kullanacaksınız. Çorabı kestikten sonra saçınızı toplayabildiğiniz kadar yukarıdan toplayın. Düz bir şekil elde etmek için yan ve üst tepelere jöle sürüp ufak saçları yatıştırın. Kestiğiniz çorabı dürerek topuz için hazırlayın. Hazırladığınız saç süngerini at kuyruğunun en ucundan başlayarak dolayın ve saça topuz şeklini verin.

Saçın sağlam durması için topuzu yaptıktan sonra saç spreyi ile sabitleyebilirsiniz. Eğer balerin topuzunu küçük kız çocukları için yapacaksanız, orta kısmına ve yan kısımlarına gül ya da daha farklı bir çiçek deseninde tokalar yerleştirip saç modelini zenginleştirebilirsiniz.

Balerin topuzu nasıl yapılır konusu ile ilgili resimleri aşağıda sizlerle paylaşıyorum. Siz de bu resimlere bakarak şık ve zarif bir balerin topuzuna sahip olabilirsiniz.

source

çorap-ile-pratik-balerin-topuzu-yapmak

İlginizi Çekebilir

MISIR ÖRGÜSÜ NASIL YAPILIR

Saç modelleri, farklı yüz tiplerine göre değişik şekiller alabilmektedir. Örneğin kimi yüz tipi için topuz …

Leave a Reply

Your email address will not be published.