DAMACANADAN BAHÇE SÜSÜ YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Damacanadan bahçe süsü yapmak resimli anlatım başlığı ile ele aldığım bu konumda sizlere bahçeleriniz için çok hoş bir çalışmanın yapım aşamalarını aktaracağım. Çoğu bahçede yer alan mini havuzu andıran kuğulu bahçe süslerinden sizde kendi el emeğiniz ile hazırlayabilirsiniz.

Damacanadan bahçe süsü yapmak için ilk olarak damacananın yan kısmını dikkatlice kesip çıkarın. Bu aşamada dikkatli olup elinizi kesmemeye dikkat edin. Tek yanı açılan damacanayı açık kısmı yukarı gelecek şekilde yerleştirin. Kapak kısmından uzun ve şekil verilebilen bir demir monte edin. Bu demiri sanki kuğu başı gibi şekillendirin ve üzerini alçı ile kaplayarak tam bir şekil verin.

Damacanadan kuğu süs yapımının diğer aşamasında ise kuğunun kanatları ve vücudunu şekillendirin. alçı ile damacananın tüm etrafı kaplandıktan sonra ızgaralar yardımı ile kanat şekilleri verin. Hem boyun, hem kanat kısımları kuruduktan sonra istediğiniz yere taşıyıp kullanabilirsiniz.

Damacanadan bahçe süsü yaptığınızda bunları iki şekilde kullanabilirsiniz. İlkinde damacana içini boş bırakıp su koyarak mini havuz şekli verebilirsiniz. İkinci şekilde ise damacana içine toprak ve çiçek ekerek saksı gibi kullanabilir ya da yapay çiçekler ile dekoratif bir süs elde edebilirsiniz.

source

damacanadan-bahçe-süs-yapmak-resimli-anlatım

İlginizi Çekebilir

MISIR ÖRGÜSÜ NASIL YAPILIR

Saç modelleri, farklı yüz tiplerine göre değişik şekiller alabilmektedir. Örneğin kimi yüz tipi için topuz …

Leave a Reply

Your email address will not be published.